دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: که بارون ۱۴ ساله مشکل زیادی از ابتلا به کرونا نداشته چون سیستم ایمنی قوی دارد.

او خطاب به حامیانش در آیوا گفت: بارون هم ویروس چینی داشت خب؟ برای یک مدت کوتاه. فکر میکنم خودش هم نمیدانست که بیمار است چون آنها جوان هستند و سیستم ایمنی قوری دارند و ۹۹/۹ درصد آنها با این ویروس مبارزه می کنند . بارون زیباست و اکنون دیگر بیمار نیست.

ترامپ افزود: اتفاق افتاد. مردم بیمار می شوند و خوب می شوند بچه ها را به مدرسه بازگردانید باید آنها را به مدرسه بازگردانیم.

مدرسه خصوص بارون در واشنگتن دی سی امسال کلاس ها را بصورت مجازی برگزار می کند.

پیش از این ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا از کرونا مثبت بودن بارون خبر داده بود.

به نقل از بی بی سی، همسر ترامپ که همزمان با دونالد ترامپ به کووید-۱۹ مبتلا شده بود، در مقاله‌ای که در سایت کاخ سفید منتشر شده است، درباره تجربیات خود از بیماری کووید-۱۹ نوشته است.

به نوشته ملانیا ترامپ، زمانی که آزمایش ویروس کرونای پسرش مثبت شد، ''نگرانی‌هایش به حقیقت پیوستند. ''

به نوشته او، در ابتدا تست کرونای پسرش بارون منفی بود ولی پس از آن مثبت شد.

بارون که ۱۴ سال سن دارد، جوان‌ترین فرزند دونالد ترامپ است.

به نوشته ملانیا ترامپ، پسرش ''خوشبختانه نوجوانی قوی است و نشانه‌های بیماری را بروز نداده است. ''

همسر ترامپ نوشت: ''از طرفی خوشحال بودم که هر سه ما همزمان درگیر این موضوع بودیم زیرا می‌توانستیم مراقب هم و در کنار هم باشیم. ''

دونالد ترامپ که پس از ابتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان بستری شده بود، از این هفته سفر به ایالت‌های کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری را از سر گرفته است.

پزشک کاخ سفید دوشنبه از منفی بودن چند آزمایش متوالی ترامپ خبر داد.

گمان می‌رود ترامپ و اطرافیانش در مراسمی که ۲۵ سپتامبر برای معارفه نامزد عضویت در دیوان عالی برگزار شده بود، به ویروس کرونا مبتلا شده باشند.

هوپ هیکس دستیار رئیس جمهوری، کیلی مک‌انانی سخنگوی کاخ سفید، کلی ان کانوی مشاور سابق ترامپ، استیون میلر مشاور او و دو سناتور جمهوری خواه از جمله اطرافیان دونالد ترامپ هستند که در هفته‌های گذشته کووید-۱۹ گرفته‌اند.

تعداد مبتلایان کووید-۱۹ در آمریکا به حدود هفت میلیون و ۹۰۰ هزار نفر رسیده که این تعداد دست کم ۲۱۶ هزار نفر جانشان را از دست داده‌اند.

 

منبع:ایسنا

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد