به گزارش پایگاه خبری پلیس، حسین ترکیان اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در پی اعلام گزارشی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مبنی بر اینکه یکی از دفاتر خدماتی مسافرتی اقدام به جعل اوراق ویزای شینگن می کند موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان افزود: پس از انجام تحقیقات علمی و تخصصی، صحت موضوع مورد تائید قرار گرفته و با هماهنگی مقام قضائی رایانه‌های دفتر مذکور توقیف که در نهایت طی بررسی‌های دقیق از رایانه‌ها تعدادی تصاویر مُهر بانک، تعدای فایل فتوشاپ با قابلیت ویرایش، مدارک شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی، تعدادی فایل حاوی تصویر مُهر وزارت امورخارجه و مهر دادگستری استان به دست آمد.

وی گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان با شکایت ۱۴ نفر از مشتریان این دفتر مواجه شدند که در تحقیقات صورت گرفته از آنان مشخص شد این افراد در قبال دریافت ویزای شنیگن مبلغ ۵۲۰ میلیون ریال، ۷۶ هزار و ۳۲۲ دلار و ۳ هزار و ۵۰۰ یورو پرداخت کرده و سپس متوجه شدند تعدادی از اوراق تنظیم شده در دفتر جعلی بوده است.

ترکیان در پایان خاطر نشان کرد: با تنظیم شکایت شکات و اخذ مجوز از مقام قضائی رئیس و ۳ نفر از کارمندان شرکت دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

 

منبع: عصر ایران 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد