محسن حاجی میرزایی در حاشیه «یازدهمین گفت وگوی هفته» که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد با بیان اینکه همه ما می دانیم که رفتار جامعه تحت تاثیر یادگیری هاست و هرچقدر بهبود یابد، رفتار جامعه اصلاح خواهد شد گفت: یک سپاه بزرگ فرهنگی داریم که شامل یک میلیون معلم و ۱۵ میلیون دانش آموز می شود.

وی افزود: علاوه بر این ارتباط وسیعی با خانواده ها داریم و این ارتباط وسیع می تواند در خدمت مصونیت بخشی و افزایش ظرفیت و توان تاب آوری جامعه در خدمت عزیزان وزارت بهداشت قرار بگیرد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همه ما درگیر یک مبارزه سخت هستیم اظهار کرد: وزارت بهداشت در خط مقدم این مبارزه قرار دارد و ما به نمایندگی از جامعه بزرگ فرهنگیان از تلاش های ارزشمند انجام شده تشکر و اعلام آمادگی کرده ایم که می توانیم از طریق آگاهی دهی، به پیشبرد اهداف کمک کنیم.

حاجی میرزایی ادامه داد: درجه بلوغ یک جامعه به میزان هم افزایی ها در درون آن جامعه برمی گردد و هرچقدر همکاری بین دستگاه ها بیشتر باشد جامعه توسعه یافته تر و آمادگی اش برای پیشرفت بیشتر است.

وی با بیان اینکه زمینه های متنوعی برای همکاری با وزارت بهداشت داریم و طی سال های گذشته گام های خوبی برداشت شده است گفت: همواره بر توسعه فعالیت ها تاکید کرده ایم. طرح کوچ برای کاهش وزن و چاقی دانش آموزان در سال جاری در دست اجراست و به افزایش تحرک بدنی آنها کمک می کند تا بتوانند در این ایام با الگوی تغذیه مناسب تر از سلامتی خود مراقبت کنند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی درباره بروز برخی مشکلات جسمانی برای دانش آموزان در حین استفاده از ابزار هوشمند گفت: پیش بینی شده آموزش های لازم از طریق شبکه شاد و تلویزیون ارائه شود؛ ویدئو هایی تولید شده که کمک می کند تا نحوه استفاده مناسبتر باشد. هر پدیده جدیدی عوارضی دارد که باید بر آن غلبه کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد