ساجده دختر ۱۵ ساله ساکن مشهد، که به دلیل اعتیاد خانواده در معرض آسیب های اجتماعی قرار گرفته بود ۶ ماه پیش تحت حکم قضایی به مرکز نگهداری سلامت دختران بهزیستی واقع در بلوار شفای مشهد سپرده شد. متاسفانه ۶ آذر ماه وی در حمام مرکز نگهداری، خود را با روسری حلق آویز کرد که منجر به مرگ او شد. مرکز نگهداری دختران سلامت که تا آن شب ۲۳ دختر را در خود جای داده بود تنها با حضور یک مددکار و بدون حضور روانشناس یا روانپزشکی ایام را سپری کرده است.

برای کسب جزئیات بیشتر با مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت وگو کردیم که در ادامه می خوانید. حمیدرضا پوریوسف در خصوص این حادثه اظهار کرد: متاسفانه این حادثه در مرکز نگهداری و توانمندسازی دختران در معرض آسیب که مرکز حاکمیتی ما نیز هست رخ داده، این دختر ۱۵ ساله ۶ ماه است که در این مرکز نگهداری می شود و به خاطر اینکه خانواده صلاحیت نگهداری این دختر را نداشتند بنا بر حکم قضایی در مرکز پذیرش شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ساجده تحت نظر پزشک و یا روان شناس بوده، تصریح کرد: این دختر تحت نظر روانشناس و روانپزشک بوده و دارو مصرف می کرده، ولی متاسفانه پیش از خودکشی هیچ گونه نشانه یا علائمی که نشان دهد در شرایط نامناسبی قرار دارد را نداشته، دوربین های مرکز نیز چک شدند و رفتار غیرعادی مشاهده نشد. مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با بیان اینکه همکاران ما اقدامات لازم را در نگهداری از این دختران انجام داده اند، عنوان کرد: هنوز بررسی ها به صورت کامل انجام نشده و از شب گذشته چند مرتبه به مرکز رفتیم و درحال تحقیق هستیم تا علت واقعی را دریابیم. گفتنی است، اداره بهزیستی شهر مشهد حدود یک ماه است که بدون سرپرست و رییس اداره می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد