پرویز یزدان‌پناه افزود: در هفدهمین روز از آذر ماه، ۳۰۹ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۱۱۹ نفر مبتلای قطعی می باشند.

وی با اشاره به اینکه ۲۸ بیمار نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری هستند، اظهارکرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۷ هزار و ۹۶۲ مورد گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ۳۳۸ جواب دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، بیشترین درصد و موارد مربوط به شهرستان های بویراحمد( ۳۲درصد)، کهگیلویه( ۲۷ درصد)، دنا( ۸درصد) و باشت(۶ درصد) و مابقی در سایر شهرستان‌های استان بوده اند.

یزدان‌پناه تصریح کرد: برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ماسک کرده، شست و شوی مرتب دست‌ها، فاصله ۲متری را در هر شرایطی از افراد دیگر به ویژه هنگام صحبت کردن حفظ کرده، در تجمعات شرکت نکرده و مسافرت به شهرها و استان‌های مجاور نداشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین از مردم عزیز استان تقاضا داریم که برای ملاقات با بیماران، به هیچ‌وجه در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها حضور پیدا نکنند و با پیامک و تلفن جویای سلامتی عزیزان خود باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، یزدان‌پناه بیان کرد: خوشبختانه سیر شیوع بیماری طی روزهای گذشته نزولی بوده و امیدواریم با همکاری همه مردم بتوانیم به کنترل بیماری دست یابیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد