وی همچنین، علاقمندی کشورمان برای مشارکت در بازسازی مناطق آزاد شده و آسیب دیده از جنگ را با توجه به تجارب و توانمندی های فنی و مهندسی اعلام کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین اقدامات شرارت آمیز مثلث جنگ افروز و تروریستی آمریکایی - صهیونیستی - داعشی،  حضور آنان در هر نقطه ای از جهان به ویژه منطقه ی غرب آسیا را خسارت بار و بحران آفرین و خروج آنان از منطقه را موجب ثبات و آرامش ذکر کرد و افزود: کشورهای منطقه باید با حسن همجواری و اشتراک مساعی از ایجاد کانون های جدید ناامن ساز و نگران کننده جلو گیری کنند.

شمخانی با اشاره به برخی فضا سازی هایی که از سوی رسانه های مشکوک با هدف بدبین کردن شهروندان دو کشور نسبت به یکدیگر صورت می پذیرد خاطر نشان کرد: لازم است این گونه اقدامات غیر سازنده و تفرقه آفرین با جدیت و حساسیت بیشتری مورد توجه قرار گرفته و متوقف شود.

در این دیدار جیحون بایرام اف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با تشکر از سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران قره باغ از مواضع حکیمانه حضرت آیت الله خامنه ای در حمایت از پایان اشغالگری و بحران قدر دانی کرد.

وی، با اشاره به عزم رهبران دو کشور بر توسعه و تحکیم روابط و همکاری های میان تهران و باکو، آمادگی جمهوری آذربایجان را برای ارتقاء سطح روابط در حوزه های گوناگون اعلام کرد.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان، با ابراز همدردی بخاطر شهادت دانشمند هسته ای جمهوری اسلامی ایران شهید دکتر فخری زاده، این اقدام تروریستی را به شدت محکوم  کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد