سرهنگ حبیب‌الله مرادی در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونای استان قزوین که امروز ۲۰ آذر ماه در استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی طرح مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و بسیج است و در سه تیم مراقبتی، حمایتی و نظارتی فعالیت دارد.

وی افزود: ۳۳۷ پایگاه را به تیم مراقبتی اختصاص دادیم، همچنین ۲۹۳ پزشک، پرستار و بهیار در این تیم خدمت ارائه می‌کنند و تاکنون برای ۱۷۵ بیمار در منزل خدمات ارائه کردیم و تست سریع کرونا نیز توسط تیم مراقبتی انجام می‌شود، همچنین مراکز غربالگری کرونا در تمامی پایگاه‌ها ایجاد شده است.

مرادی اظهار کرد: در حوزه حمایتی نیز ۳۳۷ تیم تشکیل شده و ۱۲۹۵ نفر به کارگیری شدند که در بخش تامین اقلام بهداشتی و تحویل بسته‌های حمایتی به خانواده‌های نیازمند فعالیت دارند، همچنین ۲۶۹ تیم نظارتی تشکیل شده که ۴۸۷ نفر در قالب این تیم و در بخش ارشاد فعالیت می‌کنند به طوری که تاکنون ۳۷۵ نفر را در حوزه برگزاری مراسم جشن‌ها، تولد، عروسی و ختم ارشاد کردند، همچنین اجرای قرنطینه و رعایت فاصله اجتماعی را مورد تاکید قرار دادند.

وی گفت: مجموعه سپاه تلاش دارد که برنامه‌ریزی مناسبی در جهت کاهش کرونا داشته باشد، در هفته جاری اقدامات خوبی در حوزه حمایتی و نظارتی صورت گرفته است، برنامه خوبی برای مقابله با کرونا تهیه شده است که طی هفته‌های آتی شاهد افزایش اقدامات خواهیم بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد