حجت‌الاسلام محمد مهدوی بیان کرد: برای اجرای طرح همیاران فراخوانی منتشر شد و اگرچه قشر خاصی مخاطب این فراخوان نبود اما حلقه اولیه این طرح را طلاب تشکیل دادند و به تدریج مردم عادی، فرهنگیان و ...اعلام همکاری کردند.

او با بیان اینکه بیمارستان نمازی بزرگترین بیمارستان خاورمیانه است که تمام تخصص‌ها را در خود دارد، خاطرنشان کرد: متقاضیان حضور در این طرح در تمام بخش‌های کرونایی این بیمارستان به صورت شیفیتی حضور دارند.

معاون نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تصریح بر این نکته که اجرای این طرح موجب ایجاد یک بانک اطلاعاتی از جهادگران و یک جریان سازی در سطح کلانشهر شیراز شده است، اظهار کرد:  جهادگران زیادی اکنون متقاضی ورود به این طرح شده‌اند.

مهدوی اضافه کرد: کار از پنج جهادگر در بیمارستان نمازی آغاز شد و در هر شیفت به ۲۰ نفر رسیده است.

او با بیان اینکه از سه هفته پیش این طرح آغاز شده و اکتون در هفته پایانی بسر می‌برد، خاطرنشان کرد که با ساماندهی گروه‌های جهادی این طرح در آینده با توجه به وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ هم تدوام خواهد داشت.

معاون نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اعلام این موضوع که بیش از ۱۲۰ نفر برای این طرح ثبت نام کردند اما با مجموع اعلام آمادگی‌های تلفنی این تعداد به ۴۰۰ نفر رسید، افزود: آموزش‌های لازم ویژه این جهادگران پیش از حضور در بیمارستان ارائه شد.

به گفته مهدوی، این طرح با توجه به گستردگی بیمارستان نمازی احتمالا در سری بعد هم جهادگران در این بیمارستان مشغول به خدمت رسانی خواهند شد اما در صورت لزوم به سایر بیمارستان‌ها تسری خواهد یافت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد