صابر رحیمی در نشستی که عصر امروز(25 آذر) به منظور بررسی مشکلات باشگاه داران استان پس از شیوع بیماری کرونا با حضور استاندار برگزارشد، بااشاره به خسارات بالایی که شیوع این بیماری به حوزه ورزش استان وارد کرده، اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون باشگاه های ورزشی استان بواسطه تعطیلی‌های مکرر و کاهش شدید مراجعین خسارت زیادی دیده اند.

وی تصریح کرد: در سطح استان حدود 730 باشگاه ورزشی داریم که از این تعداد 450 باشگاه در شهر کرمانشاه قرار دارند که تعداد افراد زیادی در آنها مشغول به کار هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: بصورت میانگین در هر باشگاه حدود شش نفر شاغل هستند و در مجموع می توان گفت که 4380 نفر در باشگاه های استان مشغول به کارند و هرکدام ماهیانه 2.5 میلیون تومان حقوق می گیرند.

وی گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون هر ماه حدود یازده میلیارد تومان و جمعا 110 میلیارد تومان ورزش استان متضرر شده است.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان حدود 313 باشگاه استان در مرحله اول پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا، تسهیلات دریافت کرده اند.

در ادامه این نشست، نمایندگان باشگاه های ورزشی خسارت دیده از کرونا در استان به بیان مهمترین مشکلات و دغدغه های خود پرداختند.

 لزوم حمایت بیشتر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارکنان بیکار شده باشگاه های ورزشی، امهال اقساط، نرخ بالای سود تسهیلات حمایتی کرونا، اخذ مالیات از باشگاه ها، سررسید اقساط وام های کرونایی در حالی که هنوز باشگاه ها تعطیل هستند، لزوم بازگشایی استخرها و... از جمله مشکلات و مسائلی بود که نمایندگان باشگاه های ورزشی در این نشست مطرح و خواستار رسیدگی به آنها شدند.

همچنین ستار الماسی رئیس هیات سوارکاری و از باشگاه داران استان به خسارات ناشی از وقوع زلزله 7.3 ریشتری سال 1396 به برخی از باشگاه های سوارکاری اشاره کرد و گفت: متاسفانه علیرغم تسهیلات خوبی که از محل اعتبارات زلزله به حوزه های مختلف دادند، اما باشگاه های سوارکاری در مناطقی همچون ماهیدشت و کوزران محروم از این تسهیلات ماندند.

وی افزود: این باشگاه داران از دو سال پیش بدنبال اخذ تسهیلات هستند، اما هنوز موفق به دریافت آن نشده‌اند.

استاندار کرمانشاه نیز در پاسخ اعلام کرد: از محل اعتبارات زلزله حدود دو هزار میلیارد تومان تسهیلات در استان پرداخت شد و به‌ندرت جایی در مناطق زلزله زده بود که از این تسهیلات چهار درصدی بی نصیب شده باشد، بنابراین دستور رسیدگی این مسئله را خواهیم داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد