به گزارش خبرخوان پلاس محمدباقر نوبخت دیشب خبرهای نسبتا خوبی برای پرستاران و کارکنان درمان کشور داشت که به نوعی پاسخ به بخشی از مطالبات این قشر بود. وی ضمن ابراز تصمیم نهایی برای پرداخت فوق‌العاده درمان به همه پرستاران و کارکنان درمان گفت: بخشنامه‌ای به وزارت بهداشت صادر خواهیم کرد و اجازه خواهیم داد کارکنان و پرستارانی که از فوق‌العاده ویژه استفاده نکرده‌اند، بتوانند از این موضوع بهره‌مند شودند. منتهی زمان اجرا و صدور احکام باتوجه به منابع مالی انشاءالله از مهرماه خواهد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره مطالبات پرستاران و موضوع کارانه‌ها افزود: حدود ۷ ماه معوقه وجود دارد که تقریبا شامل ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان بدهی ما به پرستاران است. این مطالبات نیز از شنبه تا پایان هفته پرداخت خواهد شد.

نوبخت در خصوص استخدام و تبدیل وضعیت پرستاران قراردادی به استخدام نیز گفت: ۱۲هزار مجوز استخدام در سال گذشته به وزارت بهداشت داده شده است. این وزارتخانه ۲۲ هزار مجوز درحال تکمیل برای استخدام نیز دارد که تا چند ماه آینده استخدام این گروه‌ها بر اساس اولویت نیروهای قراردادی و شرکتی انجام می‌شود. حدود ۱۰ هزار تخت جدید در بیمارستان‌ها درسال جدید داریم لذا چون وزارت بهداشت و بیمارستان‌ها برای این تخت‌ها نیاز به استخدام دارند با این وزارت در خصوص افزایش استخدام‌ها همکاری لازم را خواهیم داشت.

 
منبع: ایلنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد