قانون جذب چیست؟

شاید این جمله را شنیده باشید که «افکار شما، زندگی شما را شکل می‌دهد.» باید گفت که حقیقتی در پشت این جمله پنهان است که در تعریفی از آن، با عنوان قانون جذب نام می‌برند. طبق قانون جذب با تمرکز بر افکارمان می‌توانیم تجربیات مثبت و منفی را به زندگی خود دعوت کنیم. در حقیقت آنچه را که تاکنون در زندگی دیده‌ایم، شنیده‌ایم، تجربه کرده‌ایم و یا به دست آورده‌ایم؛ چه خوب و چه بد؛ با فکرمان جذب کرده‌ایم.

هدف اصلی در قانون جذب، محدود ساختن افکار منفی و جایگزین کردن آن با افکار مثبت و سازنده است و با استفاده از آن می‌توانید؛ موقعیت‌ها، ایده‌ها، سلامتی، رفاه اقتصادی و روابط شخصی خود را ارتقا دهید و در واقع آینده خودتان را آزادانه بسازید و تحت کنترل درآورید.

به تعبیری می‌توان زندگی را بومی خالی تصور کرد و قانون جذب را قلمی که  با استفاده از آن شما طرح خود را بر این بوم نقش می‌زنید. مهم نیست نقشی که در ذهن شماست چه باشد، اگر بتوانید بر روی آن تمرکز کنید و بتوانید در ذهن‌تان آن را برای خود تصور کنید، به دستش خواهید آورد.

قانون جذب می‌گوید که مردم و افکارشان از یک انرژی خالص ساخته شده‌اند و تنها انرژی‌های همانند همدیگر را جذب می‌کنند. در نتیجه باید تلاش کنیم که این انرژی ساطع شونده از افکارمان در راستای انرژی هدفمان قرار گیرد. این ارتعاش باید همیشگی و مستمر باشد و در فرد به یک عادت فکری-ذهنی تبدل شود. این که فقط لحظاتی در ارتعاش باشیم کافی نیست.

چگونه از قانون جذب به درستی استفاده کنیم؟

برای آن که دائماً در حال ارتعاش فرستادن به سوی هدف‌مان باشیم و این پیام را به جهان هستی و کائنات مخابره کنیم که آرزو و خواسته ما چیست؛ لازم است نکاتی را رعایت کنیم و تمرین‌هایی را انجام دهیم. در زیر به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

  1. بنویسید تا معجزه رخ دهد

با نوشتن خواسته‌های‌ خود در اصل از کائنات هدف خود را درخواست می‌کنید و باید آن‌قدر خواسته‌هایتان را بنویسید تا احساس کنید راه‌های زیادی برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد. در هنگام نوشتن به این نکته توجه کنید که احساس‌تان خوب باشد اگر هنگام نوشتن احساس بدی داشته باشید به این معناست که شما در حال فرستادن درخواست اشتباه به کائنات هستید. جملات خود را به زمان حال بنویسید، به‌طوری‌که هم اکنون به آن‌ها رسیده‌اید و آن‌ها را دارید. هر روز تا زمانی که آرزویتان برآورد شود، آن نوشته را در مقابل چشمان‌تان تصور کنید و مطمئن باشید که به آنچه که نوشته‌اید به زودی می‌رسید.

  1. باور خود را تقویت کنید

اگر شما باور دارید که عدد سیزده نحس است و یک روز در بانک شماره‌ی شما سیزده باشد، مطمئن باشید اتفاق بد و نحسی نیز برای شما خواهد افتاد، این تقصیر از جانب دستگاه نوبت‌دهی بانک نیست، پس دستگاه را نشکنید باور خود را بشکنید. هنگامی که به عملی شدن خواسته خود ایمان داشته باشیم در واقع خود را لایق آن خواسته می‌بینیم. برای رسیدن به اهداف، باور ما بسیار بسیار مهم است باور کنیم که لیاقت رسیدن به خواسته‌مان را داریم و به آسانی آن را دریافت خواهیم کرد. قانون باور، قانون لیاقت‌هاست.

  1. احساس خوب را جدی بگیرید

انسان‌های موفق کسانی هستند که قبل از این‌که چیزی را به دست بیاورند می‌توانند داشتن آن‌ چیز را حس کنند. سعی کنیم که احساسات مربوط به داشتن چیزی را در خودمان به وجود بیاوریم و در آن زمان است که ارتعاش آن ‌را به صورت درست می‌فرستیم.  ب نقل از استرهیکس، نویسنده کتاب «راز»، در وجود ما یک هدایتگر وجود دارد که وظیفه این هدایتگر، آن است که راه را به ما نشان دهد تا به اشتباه از خواسته خود دور نشویم. این هدایت‌گر احساس ماست و مانند یک نرم افزار مسیریاب که روی گوشی نصب می‌کنیم زمانی که مسیر را اشتباه برویم  به ما هشدار می‌دهد. اگر نسبت به موضوعی که به ظاهر بد است احساس خوبی داشته باشیم آن اتفاق یا موضوع برایمان چندان بد جلوه نخواهد کرد. باور به علاوه احساس خوب ما را در جذب سریع‌تر خواسته‌هایمان کمک می‌کنند.

نمونه‌های موفق از قانون جذب

 

همه‌ی انسان‌ها با نعمت‌ها و موهبت‌های تقریباً مشابه به دنیا می‌آیند اما این که هر شخصی در به دست آوردن خواسته‌هایش به چه اندازه تلاش می‌کند و به چه صورت موفق می‌شود در افراد مختلف متفاوت است. در ادامه مطلب به ذکر چند نمونه از افراد معروف و چهره‌های سرشناس پرداخته‌ایم که  قانون جذب را باور دارند و در زندگی خود آن را تجربه کرده‌اند.

  • خانم کیت وینسلت، بازیگر نقش رز در فیلم تایتانیک، زمانی که جایزه اسکار را برنده شد، اعتراف کرد که از کودکی هر زمان که به حمام می‌رفت شامپو را دست می‌گرفت و تصور می‌کرد که جایزه اسکار را دست دارد.
  • کریستیانو رونالدو نیز در مصاحبه‌ای گفت: «وقتی بچه بودم خانه‌ی مایکل جکسون را در تلویزیون دیدم و به پدرم گفتم من حتماً روزی به اندازه جکسون  پولدار می‌شوم و الآن همان‌  اندازه پولدار هستم اما حیف که پدرم نیست که ببیند.»
  • ویل اسمیت، بازیگر، خواننده رپ و تهیه کننده مشهور آمریکایی معتقد است که عنصر اصلی و عامل مهم در تمام موفقیت‌هایش قانون جذب است.
  • جیم کری، بازیگر و کمدین معروف هالیود زمانی هنوز بی‌نام و نشان بود و یک ورشکسته به حساب می‌آمد، برای خود یک چک ۱۰ میلیون دلاری نوشت و در یادداشت آن نوشت «برای خدمات ارائه شده» و تصور کرد آن چک نقد است. به همین ترتیب او چند سال بعد این مبلغ را به دست آورد.

 

سخن آخر

در پایان به این نکته اشاره می‌کنیم که به جهان کائنات اعتماد کنید و هر آن چه که آرزو دارید از آن بخواهید. به چیزی که می‌خواهید و آن را ندارید نگاه کنید و فقط به جهان بگویید که آن را ندارم و می‌خواهم. شما درخواست خود را اعلام کرده‌اید پس منتظر بمانید تا کائنات در زمان و مکان مناسب پاسخ درخواست شما را به بهترین شکل بدهد. زمانی که فکر می‌کنید جهان چگونه می‌خواهد این کار را برای شما انجام دهد در حقیقت شما ایمان به تحقق آن ندارید. مطمئن باشید که جهان بیشتر و بهتر از شما می‌داند که باید چه‌ کاری انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قانون جذب به وب سایت بورس پرشیا مراجعه کنید.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد