دکتر علیرضا زالی با اشاره به آخرین آمار ثبت شده بیماران کرونایی در استان تهران، عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۸۲۸ بیمار جدید در بیمارستان‌های تهران بستری شدند که از این تعداد ۱۱۳ بیمار در بخش مراقبت ویژه و ۷۱۵ نفر در بخش‌های عادی بستری شدند.

وی با بیان اینکه آخرین آمار در تهران نشان دهنده آن است که حدود ۱۱.۵ درصد مراجعه کنندگان به بخش‌های سرپایی مراکز درمانی نیاز به بستری شدن دارند، ادامه داد: بر اساس بررسی‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۶۳۴ نفر ترخیص شده‌اند، به عبارت دیگر هنوز تعداد موارد بستری جدید از ترخیص‌ها بالاتر بوده و لذا بهبود این روند افزایشی نیازمند اقدامات جدیدتری است.

دکتر زالی با بیان اینکه با توجه به شرایط اخیر کماکان شهر و استان تهران در شرایط قرمز به سر می‌برد، عنوان کرد: در طول ۱۰ روز اخیر آثاری از بهبودی شاخص‌های مربوط به بستری، مراجعات سرپایی و مرگ و میر در تهران مشاهده نمی‌شود.

وی در این رابطه خطاب به شهروندان توصیه کرد: شهروندان از عموم مردم  تا صاحبان مشاغل و کسانی که به نوعی در اداره‌ها نسبت به ارایه خدمات عمومی اقدام می کنند باید بیش از هر زمانی  کماکان نسبت به رعایت سختگیرانه شیوه نامه‌های بهداشتی اقدام کرده و همچنین بسترمناسب رعایت پروتکل‌ها را برای مراجعین فراهم کنند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به سرعت بالای انتقال پذیری این بیماری و احتمال آلودگی در فضاهای عمومی از جمله وسایل حمل و نقل عمومی، تاکید کرد: در این شرایط به هیچ عنوان خروج افراد در شرایطی که ضرورتی وجود ندارد، توصیه نمی‌شود.

دکتر زالی در خاتمه با بیان اینکه بالاترین میزان مرگ و میر در گروه‌های سنی پرخطر رخ می‌دهد، عنوان کرد: اکیدا توصیه می‌شود که گروه‌های سنی پرریسک و سایر گروه‌های پرمخاطره، همچنان ماندن در منزل را اولویت اول خود قرار دهند و از شرکت در میهمانی‌ها و سایر تجمعات خودداری کنند، همچنین افراد دارای علایم و کسانی که احتمال ناقل بودن دارند از ویزیت و ملاقات با این عزیزان خودداری کنند.

 

منبع:ایسنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد