داده های تحقیقات نشان می دهد مقیاس "خستگی از همه گیری بیماری" در برخی موارد به بیش از ۶۰ درصد رسیده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است: بسیاری از افراد پس از ماه ها اختلال در روند زندگی و عدم قطعیت، انگیزه کمتری نسبت به رعایت رفتارهای محافظتی دارند. اگرچه مردم خسته شده اند اما باید تلاش های خود برای مبارزه با ویروس را تجدید کنند.

تا زمانیکه واکسن یا روش درمانی موثری در دسترس قرار نگیرد حمایت عمومی و رفتارهای محافظتی همچون شستن دستها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی برای مهار کروناویروس حیاتی است.

شیوع کروناویروس در جهان همچنان روند افزایشی خود را دارد و در حال حاضر بیش از ۳۶ میلیون نفر به این ویروس آلوده شده و بیش از یک میلیون نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

دکتر «هانس کلوگ» مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا گفت: خستگی در این مرحله از بحران دور از انتظار نبوده است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، وی افزود: طی هشت ماه گذشته و از زمان ورود کروناویروس به منطقه اروپا، شهروندان برای مهار بیماری کووید-۱۹ فداکاری های زیادی انجام داده اند. این شرایط هزینه فوق العاده ای داشته است. فارغ از اینکه کجا زندگی می کنیم یا چه شغلی داریم، همه ما را خسته کرده است. در چنین شرایطی احساس بی انگیزگی و بی تفاوتی طبیعی است و باید به دنبال راهکارهایی برای بازگشتن به شرایط بهتر و باانگیزه‌تر با مشارکت اجتماعی باشیم.

 

منبع: ایسنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد