تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین تصمیمات در زندگی است. افراد برای حفظ ارزش دارایی خود و کسب درآمد بیشتر نیاز دارند تا در کنار درآمد خود به فکر سرمایه‌گذاری نیز باشند. افراد گزینه‌های مختلفی را از جمله بازار مسکن، خودرو، طلا، ارز و غیره برای سرمایه‌گذاری خود انتخاب می‌کنند که هریک ریسک مختص به خود را خواهد داشت. بازار سرمایه نیز در چند سال اخیر توانسته عملکرد قابل توجهی داشته باشد و در این راستا توجه سرمایه‌داران بسیاری را به خود جلب نموده است. اما ورود به این بازار نیازمند دانش تخصصی و زمان کافی برای تحلیل پارامترهای موثر در این بازار است.

مدیریت دارایی، گزینه جدید سرمایه‌گذاری است که در چند سال اخیر در ایران مورد توجه قرارگرفته و توانسته جای خود را میان سرمایه‌گذاران بازار سرمایه باز کند. مدیریت دارایی روش غیر مستقیم سرمایه گذاری در بورس برای آن دسته از افرادی است که زمان و دانش لازم برای ورود به بازار سرمایه را نداشته اما خواهان کسب سود از این حوزه هستند. در حال حاضر دو ابزار برای استفاده از خدمات مدیریت دارایی وجود دارد؛ صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردانی اختصاصی. که افراد براساس اهداف سرمایه گذاری خود می تواند در هریک از این موارد را انتخاب نمایند.

مدیریت دارایی

مدیریت دارایی تلاش می‌کند در وهله اول ارزش سرمایه افراد را حفظ کند و این سرمایه را در منابع مختلف سرمایه‌گذاری کرده تا از این طریق ریسک سرمایه گذاری را مدیریت نماید و در مرحله دوم با شناسایی پتانسیل‌های موجود در بازار برای افزایش ارزش آن، تلاش م‌کند. فرآیند مدیریت دارایی بدین گونه است که همه فرصت‌های موجود در بازار شناسایی شده و بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند.

افراد می‌توانند با استفاده از تجربه و دانش مدیران و متخصصان مدیریت دارایی آگاه، سرمایه گذاری آگاهانه‌ای را انتخاب و ریسک سرمایه گذاری را کنترل نمایند و با اطمینان بیشتری سرمایه خود را چند برابر کنند.

شما می‌توانید با دنبال کردن اینستاگرام شرکت سبدگردان آگاه تمام اطلاعات لازم در خصوص مدیریت دارایی اعم از صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردانی اختصاصی را دریافت کنید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد