شاید تفاوت قیمت 5 میلیون تومانی بین تور زمینی و هوایی ارمنستان دلیل خوبی برای انتخاب تور زمینی باشد! بله تور هوایی ارمنستان چیزی بالغ بر 5 میلیون تومان بیشتر از تور زمینی هزینه دارد که مبلغ قابل توجهی است!

از تهران تا ارمنستان چند ساعت راه است؟

سفر به ارمنستان هم به صورت هوایی انجام می شود و هم زمینی. مدت زمان پرواز مستقیم تهران به ایروان 1 ساعت و 35 دقیقه است. شاید در این روش سریع به مقصد برسید، ولی با تور ارمنستان لحظه آخری می توانید با پرداخت هزینه بسیار کمتر از تور هوایی، از مناظر شگفت انگیز مسیر هم دیدن کنید و سفری لذتبخش و خاطره انگیز را برای خود ثبت کنید.

 

3

 

فاصله تهران تا ایروان با اتوبوس

فاصله زمینی تهران تا ایروان حدود 1200 کیلومتر است که پیمودن آن 22 ساعت به طول می انجامد ولی به اندازه ای این مسیر زیبا است که گذر زمان برایتان قابل لمس نخواهد بود.

قیمت بلیط اتوبوس تهران به ایروان بین 400 الی 800 تومان است که بنا بر نوع اتوبوس ممکن است این بازه قیمتی تغییر کند. اتوبوس های تهران - ایروان از دو پایانه حرکت می کنند:

  • پایانه آزادی
  • پایانه بیهقی

ولی تعداد اتوبوس هایی که از پایانه آزادی راهی ارمنستان می شوند بیشتر از بیهقی می باشد. این اتوبوس ها معمولا مجهز به امکاناتی نظیر سیستم تهویه مطبوع، صندلی‌های تختخواب ‌شو، سیستم صوتی تصویری، اینترنت رایگان، یخچال و قهوه‌ جوش می باسند تا در مسیر 1200 کیلومتری که پیش رو دارید خسته نشوید.

فاصله تهران تا ایروان با ماشین

برای سفر زمینی از تهران تا ایروان، ابتدا باید خودتان را به شهر تبریز برسانید که این فاصله 600 کیلومتر است. پس از رسیدن به تبریز، به سمت شهر جلفا 130 کیلومتر مسیرتان را باید ادامه دهید. با گذراندن 60 کیلومتر دیگر به شهر سیه رود می رسید که از اینجا تنها 20 کیلومتر تا مرز نوردوز فاصله دارید. بدین ترتیب فاصله تهران تا مرز نوردوز حدود 810 کیلومتر است.

مرز ایران و ارمنستان شهر سیه رود است. بعد از رسیدن به مرز، دو راه پیش روی شما است که مسیر اول کوتاه تر است ولی مسیر دوم بسیار زیباتر می باشد.

 

4

 

مسیر اول: 372 کیلومتر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد