یارانه یا سوبسید (به فرانسوی: subvention) شکلی از کمک مالی است که به یک تجارت یا بخش اقتصادی پرداخت می‌شود؛ یا به عبارت دیگر اعطاء کمک مالی به روی یک کالا یا خدمتی که به مردم داده می‌شود جهت افزایش رفاه عمومی جامعه.یارانه سود اقتصادی است که معمولاً دولت‌ها به تولیدکنندگان کالا برای تقویت بازار رقابتی کشورها پرداخت می‌کنند و این یارانه‌ها ممکن است مستقیم یا غیرمستقیم باشد.همچنین یارانه‌ها به دو نوع یارانه‌های صادراتی و یارانه‌های داخلی کشورها تقسیم می‌شوند.

 

وحید قبادی دانا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همزمان با ولادت امام حسن و انجام فعالیت‌ها در پویش همدلی مؤمنانه برای ٨۵ هزار نفر از افراد کمک هزینه معیشتی به حسابشان واریز شد، گفت: این مبلغ از ٣٠٠ تا ۵٠٠ هزار تومان برای هر خانوار بوده است.

 

وی با بیان اینکه مجموعا ٣٠ میلیارد تومان در این حرکت خیر برای خانوارهای جامعه هدف بهزیستی پرداخت شده است، اظهار کرد: تقریبا ۶٠ هزار خانوار از این ٨۵ هزار خانوار، افراد دارای معلولیت داشتند و ٢۵ هزار خانوار دیگر کودکان دارای سرپرست غیر مؤثر یا زنان سرپرست خانوار نیازمند بودند.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: این کمک‌ها با مساعدت مالی بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام انجام شده است. بنیاد مستضعفان مبلغ ٢٠ میلیارد تومان و ستاد اجرایی فرمان امام‌ هم ١٠ میلیارد تومان متقبل شدند. در پویش همدلی مؤمنانه هم تعداد زیادی از مردم شرکت کردند و کمک‌های نقدی و غیر نقدیشان را در استان‌های مختلف جمع‌آوری کرده و در اختیار جامعه هدف بهزیستی قرار دادند.

 

قبادی دانا افزود: در این پویش مبلغ ۵٠ میلیارد نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شده است. تقاضا داریم تا مردم کمک‌های نقدیشان را به حساب مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی واریز کنند و کمک‌های غیر نقدی را به دفاتر استانی و شهرستانی تقدیم کنند تا براساس جدول زمان‌بندی بین خانواده‌های جامعه هدف توزیع شود.

 

 

منبع: شمانیوز

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد