مهدی صادقی نیارکی در برنامه تیتر امشب در ارزیابی قیمت خودرو گفت: مطابق آنچه در خبر‌ها نیز اعلام شد، قیمت‌ها در حال کاهش و فضای التهاب رو به آرامش است.وی ادامه داد: با توجه به اقدامات موثر ستاد تنظیم بازار وزارت صمت، در سایر دستگاه‌های نظارتی در برخورد با این پدیده، خوشبختانه فضا در حال مدیریت شدن است.معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: حبابی که طی دو هفته اخیر ایجاد شد، رو به کاهش و رئیس اتحادیه صنف بنگاه داران هم اعلام کرد قیمت‌ خودرو ها وجود خارجی ندارند و در فضای مجازی عددسازی و ایجاد التهاب شده است.صادق نیارکی با اشاره به برنامه‌های وزارت متبوعش برای کنترل قیمت خودرو تصریح کرد: سه روش فروش فوق العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید از جمله این اقدامات است.

 

به گزارش رصد ورزشی : مهدی صادقی نیارکی گفت : در هفته‌های اخیر رونقی که در برخی بازار‌ها از جمله بورس اتفاق افتاد و بعضی اتفاقات در حوزه پولی و سود بانکی، باعث شد عده‌ای با فضاسازی و قیمت سازی، قیمت خودرو را ملتهب کنند که این حباب در حال شکستن است.

 

بسته پیشنهادی وزارت صمت برای کنترل قیمت خودرو

معاون امور صنایع وزارت صمت سپس به برنامه‌های وزارتخانه متبوعش در کنترل قیمت خودرو اشاره کرد و گفت: وزارت صمت بسته‌ای را در حوزه فروش، قیمت (که بر اساس توافق ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت از سوی شورای رقابت در بازه زمانی مشخص اعلام می‌شود) و همچنین برنامه‌های کوتاه مدت، بلندمدت و میان مدت خودروسازان تدوین و آماده کرده است.

 

 

تکلیف خودروسازان در ساماندهی بازار و کاهش تعهدات

صادقی نیارکی در خصوص برنامه‌های کوتاه مدت خودروسازان اضافه کرد: خودروسازان در این حوزه باید ساماندهی بازار و کاهش تعهدات را دنبال کنند و در حوزه میان مدت داخلی سازی موضوعی جدی است که در دستور کار باید باشد.

 

 

وی یادآوری کرد: در حوزه میان مدت همچنین واگذاری املاک، اموال و دارایی‌های مازاد خودروسازان، واگذاری سهام شرکت‌های زیرمجموعه خودروسازان، ارتقای کیفی در صنعت خودرو، رونمایی از مدل‌ها و پلتفرم‌های جدید دو شرکت خودروساز را نیز در دستور کار برای پیگیری داریم که این برنامه‌های میان مدت ظرف یکسال آینده به نتیجه خواهند رسید.

 

 

تجدید و ارزیابی دارایی‌های خودروسازان در پایان سال ۱۳۹۸ محقق شد

معاون امور صنایع وزارت صمت ادامه داد: یکی از تکالیف خودروسازان بحث تجدید و ارزیابی دارایی هایشان بود که در پایان سال ۱۳۹۸ این اتفاق افتاد.

صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنان خود متوسط ارزبری هر خودروی داخلی را دوهزار دلار برآورد و خاطرنشان کرد: در سال ۹۸، ۲۷۵ میلیون یورو قرارداد داخلی سازی انجام شد.

 

 

شرایط ثبت نام متقاضیان خودرو

وی درخصوص محدودیت‌های جدیدی که برای متقاضیان خودرو اعمال خواهد شد، نیز گفت: ۴ مولفه در موقع ثبت نام باید رعایت شود، هر کدملی فقط یک خودرو می‌تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیم کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به دیگر محدودیت‌های ثبت نام افزود: متقاضی باید سن بالای ۱۸ سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در ۳۶ ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد.

صادقی نیارکی افزود: در فروش فوق العاده سند یکسال در رهن باقی می‌ماند و هیچ کدام از قرارداد‌ها امکان صلح نخواهد داشت تا مصرف کننده واقعی وارد فرآیند ثبت نام بشود.

وی موضوع دیگر را گارانتی دانست و گفت: اگر خودرویی از شرکت تحویل گرفته بشود و ظرف سه ماه برای سرویس اولیه مراجعه نکند گارانتی آن لغو خواهد شد و شرکت خودروساز حق ارایه سرویس به این خودرو را نخواهد داشت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد