منوچهر رزمجو معاون سرمایه گذاری ، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی کشور امروز در نشست خبری به مناسبت روز ملی روستا و عشایر در ارتباط با نحوه تخصیص اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری اظهار کرد: 50 درصد این اعتبارات در بخش کشاورزی، 25 درصد در بخش صنایع و معادن کوچک، 4 درصد در بخش صنایع دستی و فرشهای دست باف، 10 درصد در بخش فناوری و خدمات فناوری اطلاعات و مابقی برای تامین سرمایه درگردش روستائیان و عشایر پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه اشتغال روستایی به صورت پایدار دنبال می شود، افزود: اشتغالزایی در بخش روستا با کمک صندوق کارآفرینی امید، بنیاد برکت و بناید علوی پروژه های برای اشتغالزایی در میان جوامع روستایی و عشایر و برای 3 تا 4 هزار نفر شغل ایجاد شده است.

معاون سرمایه گذاری ، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی کشور ادامه داد: بر اساس قانون بودجه جاری 500 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به روستائیان تعلق میگیرد و سقف تسهیلات از 10 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: این تسهیلات برای رفع مشکلات روستائیان و ایجاد مشاغل کوچک پرداخت میشود.

پروژه‌های روز ملی روستا به صورت ویدئو کنفرانس توسط روحانی افتتاح می‌شود

رزمجو در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: این تسهیلات از هفته آینده در 5 بانک عامل کشاورزی، رفاه، ملت، ملی و صادرات به صورت قرض الحسنه و با سود بانکی 4 درصدی قابل پرداخت است.

اینم مقام مسئول  گفت: این تسهیلات بانکی صرفا به روستائیان ساکن، نیازمندی پرداخت می شود که از خدمات نهاد های حمایتی مانند کمیته امداد استفاده نمی‌کنند.

رزمجو اظهار داشت: این تسهیلات با حداقل ضمانت و با یک ضامن قابل پرداخت است و دهیاری ها افراد متقاضی را به فرمانداری ها معرفی می‌کنند تا برای دریافت وام به بانکها مراجعه کنند.

 

منبع:تسنیم

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد