این جنایت ساعت 4 صبح 27 شهریور سال 92 در منطقه نسیم‌شهر رباط‌کریم رخ داده بود. وقتی مأموران کلانتری 12 نسیم‌شهر به محل حادثه رفتند مشخص شد که 2 پسر نوجوان سوار بر خودروی پژو با 4 پسر  درگیر  شده و یکی از پژوسواران در این درگیری به  قتل  رسیده است.​


بیشتربخوانید:ماجرای جالب آشنایی الهام حمیدی و همسرش در دورهمی

جسد  مقتول  19 ساله به پزشکی قانونی منتقل و در ادامه تحقیقات هویت  قاتل  16 ساله نیز برملا شد.

تحقیقات برای دستگیری پسر نوجوان به نام اشکان ادامه یافت و تیم جنایی ابتدا راهی خانه متهم فراری شدند اما از آنجا نیز فرار کرده بود.

 

مخفی شدن در کمد

در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که اشکان به خانه خواهرش پناه برده و در آنجا مخفی شده است. مأموران با هماهنگی قضایی راهی خانه خواهر اشکان شدند اما او را پیدا نکردند از آنجایی که آنها مطمئن بودند اشکان داخل خانه است شروع به بازرسی کردند و در نهایت متهم نوجوان را داخل کمد دیواری و پشت رختخواب‌ها پیدا کردند.

اشکان در تحقیقات به جرم خود  اعتراف  کرد و گفت: آن شب حال خوبی نداشتم و مشروب خورده بودیم. دوستانم پیشنهاد پیاده‌روی شبانه دادند و من هم استقبال کردم. اما با سرنشینان پژو دعوایمان شد و من ناخواسته چاقویی که همراه داشتم پرتاب کردم و قصد کشتن نداشتم. فقط چون دعوا شده بود به هواخواهی دوستانم این کار را انجام دادم.

با اعتراف متهم نوجوان به  قتل ، پرونده او برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان تهران رفت و محکوم به  قصاص  شد. در حالی که حکم اشکان برای قصاص اعلام شده بود اما او به حکم خود اعتراض کرد و مدعی شد که در زمان جنایت زیر 18 سال داشته است.

با اعتراض متهم، پرونده او برای محاکمه مجدد به شعبه هم‌عرض رفت و این‌بار نیز قضات دادگاه حکم بر قصاص دادند. چرا که متهم می‌دانسته که چاقو کشنده است. با تأیید این حکم از سوی دیوانعالی کشور، پرونده برای اجرا به دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد.


بیشتربخوانید:برای دریافت اطلاعات از پیش فروش ایران خودرو در دی ماه کلیک کنید

شرط برای رضایت

با جلسات متعدد صلح و سازشی که از سوی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران و محسن اختیاری سرپرست اجرای احکام برگزار شد سرانجام روز گذشته، خانواده مقتول به احترام روز میلاد حضرت زینب و به دو شرط از قصاص قاتل فرزندشان گذشت کردند.

اولین شرط آنها این بود که قاتل باید به مدت 30سال در روز جنایت که 27 شهریور بوده و همچنین در روز عاشورا، 3 نهال درخت در کانون اصلاح و تربیت بکارد و شرط دوم خانواده نیز نقل مکان از شهر محل حادثه بود تا دیگر او را نبینند

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد