دکتر رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با شناسایی ۱۲۴ مورد جدید طی ۴۸ ساعت گذشته شمار مبتلایان قطعی کرونا در شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه به ۴۶۶۶ نفر رسید.

وی با اشاره به شمار فوتی های ناشی از کووید۱۹ در دو شهرستان تحت پوشش این دانشگاه افزود: متاسفانه از ابتدای شیوع کروناویروس در اسفند ماه ۹۸ تا امروز ۱۹۸ مورد مرگ در بین مبتلایان به کرونا در بیمارستان شاهرود ثبت شده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۷ مبتلای قطعی کروناویروس در بیمارستان امام حسین شاهرود بستری هستند ادامه داد: متاسفانه ۳۶ نفر از این مبتلایان بدحال و تحت مراقبت ویژه هستند.

دکتر چمن با اشاره به تاثیر مپبت احتمالی محدودیت های اخیر گفت: بدون تردید به مرور و در روزهای آتی، شاهد تاثیر برنامه های کنترل و پیشگیری در بهبود نسبی اوضاع خواهیم بود.

این متخصص همه گیری با بیان اینکه باید مصمم و خستگی ناپذیر به برداشتن گام های موثرتر ادامه دهیم خاطرنشان کرد: بررسی رفتار کروناویروس نشان داده در صورت غفلت از این ویروس عالمگیر، و کم توجهی به موازین و دستورالعمل های پیشگیرانه، دوباره سیر صعودی و نگران کننده خود را از سر خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از تسریع در روند شناسایی مبتلایان در دو شهرستان شاهرود و میامی خبر داد و اظهار کرد: همچنان گسترش برنامه بیماریابی و افزایش نمونه گیری از مبتلایان و اطرافیان آنها همچنان با جدیت در دستور کار همکاران ما در این دانشگاه قرار دارد.

 انتهای پیام

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد