به گزارش خبرخوان پلاس آخر هفته گذشته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، جدیدترین دستورالعمل‌های خود را در مورد نحوه انتشار ویروس کرونا تغییر داد و گفت که این ویروس می‌تواند از طریق قطرات آئروسل در هوا منتشر شود. 

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، این ویروس از طریق قطرات و ذرات معلق در هوا (در صورت ابتلای شخصی به کرونا) از طریق سرفه، عطسه، آواز، گفتگو یا نفس نیز منتشر می‌شود؛ بنابراین مکان‌هایی وجود دارند که می‌توانند خطرناک‌تر از سایر مکان‌ها باشند:


کلاس‌های ورزش و تناسب اندام

ورزش کردن در فضا‌های نزدیک و مشترک مانند فضا‌هایی که ورزش‌های مختلف انجام می‌شود، خطر بالایی دارد. برخی از شواهد نشان می‌دهد نسبت انتقال کرونا در فضا‌های ورزشی سربسته بسیار بالا است.


رستوران‌ها

سطح خطر در رستوران‌های دربسته بسیار بالاست و می‌تواند باعث افزایش نرخ ابتلا شود. بار‌ها تاکید شده است که در صورت تمایل به مصرف خوراکی‌های رستورانی بهتر است این خوراکی‌ها را در رستوران‌هایی در فضای باز بخورید و یا غذا‌ها را از طریق پیک سفارش دهید. 


تمرین آواز 

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی وزارت بهداشت ایالات متحده، ویروس کرونا به راحتی بین خوانندگان و افرادی که آواز می‌خوانند منتقل می‌شود و این موضوع بسیار رایج شده است؛ بنابراین به همه افراد توصیه می‌شود در کلاس‌های آواز گروهی شرکت نکنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد