ترامپ در ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ در بخش بخش کویینز در نیو یورک به دنیا آمد.ترامپ در سال ۱۹۷۷، با مانکن اهل جمهوری چک ایوانا ترامپ، در نیویورک ازدواج کرد.او که نام ترامپ را بر روی محصولات فراوان و بر روی هتل‌ها و برج‌ها و کالا‌ها و املاک فراوان زده است؛ عملا صاحب برند گران قیمت ترامپ است. ترامپ در ۸ نوامبر ۲۰۱۶ با کسب ۳۰۶ رأی الکتورال در برابر ۲۳۲ رأی کلینتون پیروز شد. او رأی مردمی کمتری از کلینتون به دست آورد و پنجمین کسی شد که بدون بردن آرای مردمی رئیس جمهور میشود. تفاوت آرا در سطح کشور نزدیک ۳ میلیون رأی بود. پیروزی ترامپ یک پیروزی سیاسی بسیار خلاف انتظار دانسته شد.


بیشتربخوانید:شناسایی دومین فرد مبتلا شده به کرونا انگلیسی

«نیکلا استورجن» نخست وزیر اسکاتلند به گزارش برخی رسانه‌ها درباره احتمال سفر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به زمین گلف خود در این کشور یک روز پیش از مراسم تحلیف «جو بایدن» واکنش نشان داد.

وی با تاکید بر این موضوع که اسکاتلند اجازه ورود ترامپ به این کشور را نخواهد داد گفت که هیچگونه ایده‌های درباره برنامه‌های سفر ترامپ نداشته و فقط تاکید کرد که قوانین قرنطینه که در این کشور اعمال شده، ورود هرگونه مسافر به این کشور را ممنوع می‌کند.

استورجن در ادامه گفت: «در حال حاضر بدون دلیل واقعی، اجازه ورود به اسکاتلند را نمی‌دهیم و این موضوع درمورد ترامپ و هر شخص دیگری اجرا می‌شود.»

روزنامه اسکاتلندی «ساندی پُست» روز گذشته خبر داده که هواپیمای نظامی «بوئینگ ۷۵۷» قرار است روز ۱۹ ژانویه، یعنی یک روز قبل از بر‌گزاری مراسم جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در فرودگاه شهر «گلاسگو» جایی که تفریحگاه ترامپ در آن قرار دارد فرود آید.


بیشتربخوانید:یخ زدن زن زاهدانی در سرما به علت کمبود نفت+فیلم غم انگیز


به نوشته خبر‌گزاری اسپوتنیک، ترامپ احتمالاً قصد دارد با این هواپیما که گاهی با آن سفر می‌کند، یک روز قبل از مراسم تحلیف بایدن به تفریحگاه خود در اسکاتلند به نام «تِرن‌بِری» برود.

روزنامه ساندی پُست به نقل از منابعی آگاه در فرودگاه شهر گلاسگو نوشته که چندین هواپیمای نظارتی در ماه نوامبر بر فراز تفریحگاه تِرن‌بِری ترامپ پرواز کردند و این اتفاق «معمولاً نشان می‌دهد که ترامپ قصد دارد برای مدتی طولانی در جایی اقامت کند».

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد