نشست خبری نمایش عشق روزهای کرونا با حضور چهره های از جمله راحیل زمانی، غزل شاکری، بهنوش طباطبایی، مبینا طبایی، نیما طیبی، مانیا علیجانی و کارگردان این تئاتر استاد محمد رحمانیان و دیگر عوامل در هتل مشهد برگزار شده نشست رسانه‌ای نمایش «الد سانگز: عشق روزهای کرونا» که به نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان از پنجشنبه ۲۷ شهریور ماه در فضای باز تالار وحدت به صحنه می‌رود صبح امروز ۲۵ شهریورماه با حضور کارگردان و تعدادی از بازیگران و عوامل نمایش در فضای باز هتل مشهد برگزار و به صورت آنلاین نیز پوشش داده شد.

 

Jhm2cE75oqlV

 

رحمانیان در ابتدای نشست عنوان کرد: بعد از تعطیل شدن اجباری «روزهای رادیو» به دلیل بحران کرونا، ایده نوشتن نمایشنامه «عشق روزهای کرونا» برگرفته از نام رمان «عشق سال‌های وبا» مارکز به ذهنم رسید.

تمام تلاشم این بود که دین خودم را نسبت به اتفاقات این روزها ادا کنم. از ابتدا پیشنهادم برای اجرا در فضای باز بود و قرار است از پنجشنبه کار اجرا شود. پنجشنبه در ۲ نوبت اجرا داریم اما جمعه به دلیل تداخل زمانی با اجرای نمایش «علمدار» نمایش در یک نوبت اجرا می‌شود.

 

MvTpJvORAX4b

 

ادای دینی با طعم «عشق روزهای کرونا»

وی ادامه داد: به دلیل برخی کارشکنی‌ها و مشکلاتی که در دادن مجوز صورت گرفت، زمان را از دست دادیم و برخی از بازیگران نمایش مانند افشین هاشمی سر پروژه‌های دیگر هستند نمایش ۵ اجرا بیشتر ندارد اما اگر شرایط فراهم شود امکان تمدید اجرا ممکن است فراهم شود.

 

DT2Lc36F0sIe

 

UfCeaL5D4dLk

 

رحمانیان با اشاره به موضوع اپیزودهای نمایش توضیح داد: برخی حوادث و مناسبات زاییده زمان کرونا است و اگر زمان خودش اجرا نرود دیگر کاربرد ندارد.

نزدیک به ۱۲ اپیزود برای کار نوشته شده اما تنها ۶ اپیزود که همگانی‌تر هستند و در شرایط پرتنشی که داریم امکان اجرایشان بیشتر وجود دارد، به صحنه می‌روند. اپیزود دوم نمایش برای خانم احترام برومند نوشته شده است و داستانی درباره خانم برومند و سپری کردن روزهای کرونایی در منزل دارد. این اجرا بین ۹۰ تا ۱۰۰ دقیقه طول می‌کشد.

این کارگردان تئاتر یادآور شد: من در نگارش این متن بر وجهه مستند بودن این داستان‌ها مثل تعطیل شدن کار خیاط خانه‌ها یا تعطیلی مترو و قطع برق تاکید زیادی دارم. در مورد این نمایش فکر نمی‌ کردم نمایشی به این سادگی، این همه دچار مشکلات گوناگون ممیزی شود اما خوشبختانه تا امروز ۹۰ درصد مشکلات نمایش حل شده و ۱۰ درصد باقی هم دیگر ارتباطی به ما ندارد.

گفتنی است نشست خبری نمایش«عشق روزهای کرونا» صبح امروز ۲۵ شهریور ماه با حضور کارگردان و تعدادی از بازیگران و عوامل نمایش در فضای باز هتل مشهد برگزار و به صورت آنلاین نیز پوشش داده شد.

غزل شاکری نیز درباره همکاری با رحمانیان عنوان کرد: من اولین تجربه تئاترم در نمایش «روزهای آخر اسفند» با آقای رحمانیان بود. اطمینان بزرگی به من کردند و من با ایشان تئاتر را یاد گرفتم.

آنقدر حجم مطالبی را که یاد گرفتم زیاد بود که یک شبه ره صدساله رفتم. به همین دلیل وقتی این پیشنهاد به من داده شد بسیار خوشحال شدم. آقای رحمانیان بی دلیل نقشی را به کسی پیشنهاد نمی‌ دهند و در این روزهای کرونایی نیز هیچ کدام حال خوبی نداریم و به دنبال شرایطی هستیم که حالمان بهتر شود به همین دلیل از پیشنهاد او برای بازی در نمایش استقبال کردم.

 

منبع:مهر , شبکه های اجتماعی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد