نهمین جشنواره فیلم مستقل بوردو در کشور فرانسه که از تاریخ ۱۴ تا ۲۰ اکتبر (٢۲ تا ۲۸ مهر) در فرانسه در برپا بود در نهایت جایزه بزرگ بهترین فیلم خود را به فیلم متری شیش و نیم به نویسندگی و کارگردانی سعید روستایی اعطا کرد. 

پیمان معادی، پریناز ایزدیار، نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، مهدی حسینی نیا، مازیار سیدی، علی باقری، مرجان قمری، هومن کیایی، پیمان شریعتی، دلسا ملکی، اصغر پیران، گیتی قاسمی، یوسف خسروی، محمد علی محمدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه داستان متری شیش و نیم آمده است: در بزنگاه روزهای سخت، اعتیاد و مواد مخدر هم گریبان زندگی مردم این شهر را رها نمی کند. داستان «متری شش و نیم» داستان جستجوی پلیس مبارزه با مواد مخدر به سردستگی صمد (پیمان معادی) برای پیدا کردن فروشنده بزرگ شیشه به اسم ناصر خاکزاد (نوید محمدزاده) در پایتخت است... (تماشای این فیلم به افراد زیر ۱۵ سال توصیه نمی‌شود)

 این فیلم تاکنون موفق به کسب چندین جایزه بین‌المللی از جمله بهترین کارگردانی و بازیگری (نوید محمدزاده) از جشنواره فیلم توکیو و تقدیر ویژه بهترین فیلم بین‌المللی ازجشنواره فیلم زوریخ شده و در جشنواره‌ فیلم ونیز، استکهلم، شیکاگو، مینسک و جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک نیز حضور داشته است. 

جشنواره فیلم بوردو  از تاریخ ۱۴ تا ۱۹ اکتبر (۲۲ تا ۲۷ مهر) در فرانسه برگزار شد.

 

منبع:ایرنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد