فیلم سینمایی تومان ساخته مرتضی فرشباف و به تهیه‌کنندگی سعید سعدی در اولین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه اصلی بیست و چهارمین جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین که از ۲۳ آبان تا ۹ آذر در کشور استونی برگزار خواهد شد، به نمایش درمی‌آید.

این جشنواره معتبر الف جهانی به صورت حضوری و آنلاین برپا خواهد شد.

مرتضی فرشباف در سال ۱۳۹۴ با فیلم بهمن نیز در بخش مسابقه اصلی تالین حضور داشته است.

عرضه و ‌پخش بین‌المللی فیلم تومان به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

میرسعید مولویان، مجتبی پیرزاده، پردیس احمدیه، ایمان صیادبرهانی و حامد نجابت، گروه بازیگران تومان را تشکیل می‌دهند.

در خلاصه داستان فیلم نیز آمده است: «داود و عزیز، کارگران کارخانه شیر هستند که برای رسیدن به موقعیت مالی و اجتماعی بهتر، به برنده شدن در شرط‌بندی مسابقات اسب‌دوانی و فوتبال، دل بسته‌اند...»

فیلم سینمایی تومان برای نخستین بار در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش درآمد.

مستند «برف می‌نامد» نماینده ایران در «ایدفا»

فیلم مستند برف می‌نامد به کارگردانی مرجان خسروی بالِدی و تهیه کنندگی مهدیه سادات محور منتخبِ بخش رقابتی سی و سومین جشنواره جهانی مستند «ایدفا» (idfa) شد.

در خلاصه داستان این مستند آمده است: مینا زنی جوان است که سه فرزند دختر دارد و حالا نُه ماه باردار است، او در اقلیمی زندگی می کند که داشتن فرزند پسر یک امتیاز محسوب می شود ... .

جشنواره «ایدفا» که بزرگترین و معتبرترین رویداد سینمای مستند جهان است از ۱۸ تا ۲۹ نوامبر در آمستردام هلند برگزار می‌شود.

«ملکوت» نامزد دریافت ۲ جایزه از جشنواره‌ای خارجی

انیمیشن ملکوت به کارگردانی فرنوش عابدی نامزد جوایز بهترین کارگردانی و بهترین فیلم در جشنواره فیلم «گناه»SIN FILM FESTIVAL شده است که برپایه‌ مضمون هفت گناه کبیره برگزار می‌شود.

ملکوت درباره‌ یک نوازنده پیانو است که پس از حادثه‌ای دستش را از دست می‌دهد و دیگر قادر به ساز زدن نیست. سپس دست‌های او پیوند زده می‌شود اما این دست‌ها به سمت شرارت و پلیدی پیش می‌روند ...

این فیلم طی ۷ ماه گذشته، ضمن نمایش در ۱۲۱ جشنواره بین‌المللی و کسب ۲۶ جایزه جهانی، ۷ حضور در بخش رقابتی جشنواره‌های کوالیفای اسکار را نیز تجربه کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد