زنده یاد محمدرضا شجریان سال ۱۳۴۰ برای اولین بار با فرخنده گل افشان ازدواج کرد اما پس از چند سال زندگی مشترک و تولد سه فرزند دختر و یک پسر از هم جدا شدند. او بعد از مدتی مجدد با کتایون خوانساری ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام رایان می باشد. به تازگی تصویری از فرخنده گل افشان همسر سابق محمدرضا شجریان و نوه هایش در اینستاگرام منتشر شده است.

تصاویری که از فرخنده افشان درکنار نوه هایش در اینستاگرام منتشر شده است.

mXUCeDdBrCCp

 

ازدواج و طلاق محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان، یکم مهر ۱۳۱۹ در مشهد زاده شد. خواندن را از کودکی با همان لحن کودکانه آغاز کرد. از کودکی با توجه به استعداد و صدای خوبش تحت تعلیم پدر که خود قاری قرآن بود مشغول به پرورش صدای خویش شد و در سال ۱۳۳۱، برای نخستین بار، صدای تلاوت قرآن او از رادیو خراسان پخش شد.

محمدرضا شجریان در سال ۱۳۴۰، در سن ۲۱ سالگی و زمانی که معلم بود با خانم فرخنده گل افشان که وی نیز معلم دبستان بود آشنا شد و آن‌ها در شهر قوچان پای سفره عقد نشستند.

یک سال بعد یعنی در ۲۹ مرداد ۱۳۴۱ آن‌ها جشن عروسی خود را در مشهد گرفتند و زندگی مشترک را آغاز کردند که حاصل آن سه دختر بود: راحله، افسانه (همسر سابق پرویز مشکاتیان) و مژگان (همسر محمدعلی رفیعی که نام او در اکثر کاست‌های شجریان به چشم می‌خورد. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد گرافیک بود و به همراه همسرش که مهندس است به کار‌های طراحی کامپیوتری کاست‌های پدر می‌پردازد)، و یک پسر (همایون). شجریان در سال ۱۳۷۱ از این بانو جدا شد و یک سال بعد با خانم کتایون خوانساری ازدواج کرد. نتیجه این ازدواج، رایان پسر دوم محمدرضا شجریان است که در ونکوور به دنیا آمد.

 

 

منبع:نیک صالحی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد