حماسه حق پرست در نشست با اهالی موسیقی جزیره ی خارگ با اشاره به توانمندی های بالقوه ی فرهنگی تاریخی و هنری جزیره در طی تمام سالیان، گفت: خارگ علاوه بر استخراج و صادرات محصولات نفتی، جزیره ی رازها و سازها و آوازها نیز می باشد.

وی افزود: خارگ، جغرافیایی برآمده از دل آب ها و امواج است که فرهنگ موسیقایی منحصر به فردی را با تمام مشخصات مردم شناسی و اجتماعی در خود گنجانده است.

این هنرمند عنوان کرد: اجرای بکرترین موسیقی آیینی و باورمند و موسیقی درمانی که در این جزیره برگزار می شود، نشان از یک فرهنگ غنی و تاریخی در این جغرافیاست.

رئیس انجمن موسیقی استان بوشهر با بیان نقاط قوت موسیقی و سپاسگزاری از زحمات و کوشش تحسین برانگیز هنرمندان موسیقی خارگ با وجود همه ی کمبودها و مشکلات هنرمندان و فعالان موسیقی در خصوص رشد و توسعه ی هنر موسیقی در جزیره، اظهار کرد: تلاش در جهت ساماندهی وضعیت ساختاری و زیربنایی نمایندگی انجمن موسیقی استان بوشهر در خارگ یکی از عوامل مهم در جهت نیل به اهداف آموزشی و ترویج موسیقی در سطح جزیره بوده که می تواند امور مربوطه را مجدانه پیگیری و مطالبه کرد.

حق پرست ادامه داد: قطعا جزیره ی خارگ نیز همچون سایر جزایر جنوبی کشور و استان های مجاور می تواند به سهم و قدر خود و با توجه به جغرافیا و زیست بوم منحصر بفرد این جزیره، یکی از مراکز مهم در برگزاری جشنواره و فستیوال های موسیقی باشد که این خود عاملی مهمی جهت توسعه و بالندگی هنر موسیقی در جزیره می باشد.

وی تاکید کرد: تاسیس و راه اندازی آموزشگاه موسیقی در خارگ در راستای تمرکز و ساماندهی ترویج آموزش موسیقی این جزیره بسیار مهم است.

در ادامه ی این نشست هنرمندان و فعالان موسیقی در جزیره ی خارگ هم به بیان دیدگاه ها ، مشکلات و معضلات و همچنین انتظارات و پیشنهادات خود پرداختند و خواستار یک متولی پاسخگو و پیگیر در خصوص امور اجرایی و آموزشی  هنر موسیقی در جزیره ی خارگ شدند تا هنرمندان موسیقی فعال در جزیره را حمایت کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد