مدیران مسئول پایگاه‌های خبری شرکت‌کننده در دور چهارم رتبه‌بندی می‌توانند در صورت اعتراض به نتایج اولیه، مستندات خود را حداکثر تا تاریخ ۱۶ آبان ماه به نشانی rotbehbandi۴@gmail.com ارسال کنند.

نتایج نهایی دور چهارم رتبه بندی پایگاه‌های خبری پس از جلسه بررسی مستندات مدیران مسئول و ارزیابی مجدد توسط کمیته به صورت عمومی اعلام خواهد شد.

پیش از این نتایج خوداظهاری‌ها در سه مرحله توسط اعضای کمیته رتبه‌بندی ارزیابی و راستی آزمایی شده است.

کمیته رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری توجه به نکات زیر را ضروری می‌داند:

۱. نتایج اولیه بر اساس حروف الفبا و بدون رده‌بندی بوده و ضرایب رسانه‌های استانی، تخصصی و اختصاصی در آن اعمال نشده است.

۲. نتایج اولیه شامل ارزیابی و راستی‌آزمایی مستندات ارسالی خوداظهاری ارسالی پایگاه‌های خبری توسط کمیته رتبه‌بندی است و صرفا در صورتی که مدیران مسئول شرکت‌کننده در رتبه‌بندی معتقدند برخی مستندات که قبلا ارسال کرده‌اند، لازم است مجددا بررسی شود نسبت به ارائه توضیحات و ارسال مجدد آن اقدام کنند.

۳. با توجه به اینکه رعایت ماده ۱۸ قانون مطبوعات یکی از شروط مصرح در شیوه‌نامه رتبه‌بندی بوده است، در صورتی که در ستون توضیحات به این فقدان اشاره شده است، لطفا نسبت به اصلاح آن اقدام شود تا نام آن پایگاه خبری در نتایج نهایی منتشر شود.

۴. با توجه به اینکه ارزیابی انجام‌شده بر اساس عملکرد پایگاه خبری در سال ۹۸ است، اگر آن پایگاه خبری در سال جاری غیرفعال و یا نیمه‌فعال بوده باشد در زمره پایگاه‌های خبری مشمول ماده ۱۶ قانون مطبوعات قرار می‌گیرد؛ در این وضعیت ضروری است نسبت به فعالیت مستمر اهتمام ویژه صورت گیرد.

۵. در این دوره از رتبه‌بندی امتیاز منفی «نداشتن آرشیو» و «به‌روز نبودن صفحه اول» که جمعا ۶ امتیاز منفی داشت، از نتایج رتبه‌بندی حذف شد.

* ترکیب کمیته رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری به قرار زیر است:

_ احسان‌اله حجتی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی

_ یونس شکرخواه و رفعتی به عنوان اعضای هیات علمی کمیته رتبه‌بندی

_ بیژن مقدم و مسعود فاتح، مدیران مسئول پایگاه‌های خبری الف و سیتنا به عنوان ۲ عضو نماینده مدیران مسئول پایگاه‌های خبری عمومی و تخصصی و حبیب عباسی و علی اصغر شفیعیان، سردبیران پایگاه‌های خبری شفقنا و انصاف به عنوان ۲ عضو دیگر کمیته رتبه‌بندی که از سوی مدیران ۲۰ رسانه برتر دور سوم انتخاب شده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد