بدهی سینماداران هنوز تسویه نشده است که امروز خبر از بیشتر شدن این بدهی رسیده است.

بنا بر خبر سازمان سینمایی، پیرو لیست منتشرشده در 13 شهریورماه و اعلام مغایرت برخی دفاتر پخش، لیست اصلاح شده به همراه سه جدول شامل فهرست بدهی سینماهای کشور، فهرست بدهی سینماها به تفکیک دفتر پخش و فیلم و فهرست بدهی سینماهای حوزه هنری منتشر شد.

مهلت دریافت این تسهیلات که از سوی سازمان سینمایی تأمین شده است تا هفته آینده تمدید شده و آخرین فرصت مراجعه سینماداران بدهکار به صندوق اعتباری هنر برای دریافت وام 4 درصدی طبق جداول جهت تسویه با فیلم‌ها خواهد.

نکته جالب توجه در خبر سازمان سینمایی تفکیک بدهی سینماهای حوزه هنری از دیگر سینماهای کشور است. البته بدهی سینماهای حوزه هنری تقریباً جزو سنگین‌ترین بدهی سینماداران است اما به نظر می‌رسد که تفکیک این مطلب در این خبر جهت برجسته‌سازی بدهی حوزه هنری است تا این نهاد فرهنگی هرچه سریع‌تر بدهی خود را با سینماداران تسویه کند.

مسأله بدهی سینماداران به دفاتر پخش و تهیه‌کنندگان باعث شده است که جمعی از مدیران پخش به دنبال شکایت از سینماداران بروند که در این باره در گفت‌وگویی با یکی از این مدیران دیروز درباره آن صحبت کردیم. امروز نیز یکی دیگر از رسانه‌ها در گفت‌وگویی با سعید خانی مدیر دفتر پخش خانه فیلم، خبر از طلب سنگین میلیاردی این دفتر از سینماداران داده است.

دبیر انجمن سینماداران نیز امروز در گفت‌وگویی دیگر از دفاتر پخش عذرخواهی کرده و گفته است که وام سینماداران برای پرداخت به دفاتر پخش آماده نبوده است. حالا امروز سازمان سینمایی اعلام کرده است که این وام آماده وصول است و تا هفته بعد سینماداران باید برای دریافت آن اقدام کنند.

به نظر می‌رسد که این بار بدهی سینماداران با فشار اصحاب رسانه تسویه خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد