نکوداشت شهید محسن خزایی، خبرنگار و گزارشگر، در راستای پاسداشت رشادت‎‌های این شهید در آگاهی‌بخشی و بیان حقایق محور مقاومت و همچنین ارائه الگو به نسل جوان، در مراسم افتتاحیه مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت برگزار می‌شود.

شهید خزایی آوینی‌گونه جبهه مقاومت و ایثارگری‌های رزمندگان را روایت کرد و همواره در خط‌مقدم جبهه مقاومت در سوریه و عراق حضور داشت. این خبرنگار شهید در سال 1374 وارد صداوسیما شد و در سال 1383 به عنوان مدیر باشگاه خبرنگاران جوان زاهدان و بعد از آن به عنوان مدیر خبر گیلان به فعالیت خود ادامه داد.

در 11 آوریل 2013 شورشیان سوری با کمین در جاده فرودگاه بین‌المللی دمشق و شلیک به خودروی شهید خزایی وی را مورد هدف قرار داده و جانباز کردند. بعد از این واقعه، تروریست‌ها خبر شهادت وی را در حالی منتشر کردند که او توانسته بود خود را به بیمارستان برساند.

شهید محسن خزایی پس از فعالیت‌های تخصصی و حرفه‌ای در حوزه خبر، با ارادت قلبی که به اهل‌‌البیت علیهم‌السلام داشت، به عشق دفاع از حرم به سوریه رفت و پس از 3 سال تلاش برای پوشش اخبار جنگ در سوریه، سرانجام در روز 22 آبان سال 95 در شهر حلب به شهادت رسید.

«فیلم به معنای مطلق»؛ جایزه بزرگ جشنواره شانزدهم فیلم مقاومت

مدیر بخش «فیلم به معنای مطلق» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت گفت: تندیس «فیلم به معنای مطلق» جشنوارهِ، جایزه‌ بزرگی‌ست که به فیلمی اهدا می‌شود که علاوه برهم‌خوانی فرم و محتوا از بیشترین نسبت بهره‌وری به اقتصاد و اثرگذاری روی مخاطب برخوردار باشد.

ناصر باکیده، مدیر بخش «فیلم به معنای مطلق» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت درباره برگزاری این بخش گفت: جشنواره مقاومت با بخش‌های مختلفی در حال برگزاری است که با داوری‌های نهایی در هر بخش آثاری به عنوان برگزیده انتخاب می‌شوند و این آثار برگزیده در بخشی به عنوان «فیلم به معنای مطلق» نیز با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مدیر بخش «فیلم به معنای مطلق» شانزدهمین جشنوراه بین‌المللی فیلم مقاومت درباره ویژگی فیلم‌های برگزیده هر بخش نیز توضیح داد: جذابیت، محتوا مناسب، ساختار سینمایی درست و توان برقراری ارتباط با مخاطب، از مهمترین ویژگی‌های آثاری است که در هر بخش به عنوان برگزیده جشنواره انتخاب می‌شوند.

باکیده ادامه داد: دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به منظور بررسی کیفی آثار برگزیده، بخش فیلم به معنای مطلق را طراحی کرده است. در این بخش، همه فیلم‌های برگزیده این دوره مورد داوری قرار می‌گیرند و در نهایت یک فیلم به عنوان بهترین اثر بخش «فیلم به معنای مطلق» معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه قالب فیلم نقشی در انتخاب اثر برگزیده در این بخش ندارد، تصریح کرد: مهمترین موضوع در این بخش، نسبت بهره‌وری به هزینه‌های فیلم است. در واقع، این بخش به دنبال معرفی فیلمی است که «نسبت بهره‌وری به اقتصاد» بیشتری داشته و توانسته باشد با توجه به هزینه‌های انجام‌شده، بیشترین اثرگذاری را در مخاطب به جا بگذارد.

باکیده اضافه کرد: ترکیب داوران با مسئولیت دبیر جشنواره از کارشناسان، محققان و متخصصان حوزه اقتصاد فرهنگ، فضای مجازی، سینما و رسانه، فیلمسازان و مدیران فرهنگی، تشکیل شده است.

مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «مسابقه اصلی»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد، پژوهش، تحلیل» «فیلم به معنای مطلق» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.//تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد