چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی به همت مؤسسه هنر و تجربه سینمای ایرانیان، اوینیک (موسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) و پلتفرم هاشور و برای اولین بار به شکل آنلاین برگزار می‌شود. 

هفته‌های فیلم اروپایی که پیش از این سه دوره آن به شکل فیزیکی در ایران برگزار شده است، امسال (1399 شمسی مصادف با 2020 میلادی) به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و موانع پیش‌آمده برای برگزاری رویدادهای فیزیکی، به شکل آنلاین برگزار می‌شود و به همین منظور پلتفرم هاشور نمایش آنلاین فیلم‌ها را برعهده گرفته است. 

چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی از 17 تا 26 آبان 1399 مصادف با 7 تا 16 نوامبر 2020 برگزار می‌شود که در این برنامه ضمن نمایش آنلاین 16 فیلم‌ مطرح اروپایی، نشست‌های نقد و تحلیل به شکل زنده تدارک دیده شده‌اند.

در این هفته فیلم، 14 کشور شامل ایتالیا، آلمان، مجارستان، اسلوونی، سوئد، سوئیس، اسپانیا، بلغارستان، دانمارک، یونان، هلند، اتریش، پرتغال و فرانسه حضور دارند.

طراحی و اجرای پوستر چهارمین هفته فیلم اروپایی را بهزاد خورشیدی با الهام از نقاشی «شب پرستاره» اثر مشهور ونسان ون‌گوگ انجام داده است.

اسامی فیلم‌ها و دیگر جزئیات چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

یادآوری می‌شود، پیش از این سه دوره هفته فیلم اروپایی به همت موسسه هنروتجربه سینمای ایرانیان و اوینیک در ایران برگزار شده که سومین دوره آن  از 18 تا 27 خرداد 1398 در چندین شهر ایران بود که با استقبال نیز مواجه شد. //تسنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد