انیمیشن‌های «ماهیگیر و بهار» به کارگردانی سیدحسن سلطانی در گروه سنی ۳ تا ۷ سال، «باد دوچرخه‌سوار» ساخته نازنین سبحان‌سربندی در گروه سنی ۸ تا ۱۲ سال و «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین در گروه سنی ۱۳ تا ۱۸ بخش مسابقه‌ی رسمی فیلم‌های کوتاه انیمیشن به رقابت می‌پردازند.

این سه پویانمایی از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ هستند. جشنواره‌ بین‌المللی فیلم کوتاه کورتی پونته که بخش عمده‌ فیلم‌های خود را به کودکان و نوجوانان اختصاص داده، تبدیل به جشنواره‌ای منحصر به فرد برای این گروه سنی شده است.

این جشنواره علاوه بر برگزاری بخش رسمی، دو بخش مسابقه‌ی ابتکاری با عنوان‌های «مسابقه‌ی چالش تولید فیلم کوتاه در ۴۸ ساعت» و «مسابقه‌ موسیقی متن» نیز برای نوجوانان تدارک دیده است.

در بخش «مسابقه‌ی موسیقی متن» آهنگ‌سازان نوجوان برای ساخت موسیقی متن جشنواره شروع و پایان هر نمایش فیلم با یک‌دیگر رقابت می‌کنند.

نیمه‌ دوم سیزدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کوتاه کورتی پونته ایتالیا بر اساس گروه سنی مخاطبان به صورت مجازی از ۱۰ تا ۱۷ آبان ۱۳۹۹ (۳۱ اکتبر تا ۷ نوامبر) برگزار می‌شود، در حالی که نیمه نخست آن که به نمایش آنلاین فیلم‌های تولید شده از سوی کودکان اختصاص داشت از ۱۵ تا ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ (۴ تا ۷ مه ۲۰۲۰) در منطقه پونته سان نیکولو استان پادووا در حوالی شهر ونیز ایتالیا برگزار شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد