بیوگرافی روح الله زمانی

روح الله زمانی متولد سال 1384 بازیگر نوجوان ایرانی است که در نخستین تجربه بازیگری خویش در فیلم خورشید ساخته مجید مجیدی جلوی دوربین رفت و توانست با بازی درخشانش نظر مثبت اهالی رسانه و صاحب نظران را بخود جلب کند. روح الله زمانی پیش از بازی در این فیلم در خیابان دست فروشی می کرد. فیلم خورشید به کودکان کار می پردازد.

مجیدی، کارگردان این فیلم، نقش های اصلی را به دو کودک کار به نام های روح الله زمانی و شمیلا شیرزاد سپرد و حاصل کار بازی فوق العاده آنها شد.شخصیت اصلی این فیلم را روح الله زمانی در نقش علی بازی می کند که وضع مالی خوبی ندارد و مادرش به علت داشتن مشکلات روانی در بیمارستان بستری است.

علی به وسیله هم محله ای خود باخبر می شود که در زیرزمین مدرسه گنجی پنهان شده و تصمیم می گیرد به سراغ پیدا کردن این گنج برود. روح الله زمانی در سکانسی از فیلم« خورشید» که برای نخستین وارد آب انبار میشوند ، از ارتفاع افتاد و پایش را گچ گرفت. هومن بهمنش در مورد بازی روح الله زمانی در فیلم« خورشید» می گوید:" وی با وجود این که پایش در قسمتی از فیلم شکسته بود ولی با تمام توان کار کرد. روح الله تکنیک بازیگری را می فهمد."

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد