بیوگرافی کوتاه جمشید جهان‌زاده کشکولی
 
نام اصلی جمشید جهان‌زاده کشکولی
زمینه فعالیت  جمشید جهان‌زاده کشکولی     بازیگر
تاریخ تولد جمشید جهان‌زاده کشکولی     ۱۳۳۰ در گچساران
ملیت       ایران
سال‌های فعالیت جمشید جهان‌زاده کشکولی      ۱۳۷۱ - تاکنون
همسر(ها)      فرزانه نشاط‌خواه

مدرک تحصیلی

جمشید جهان‌زاده کشکولی

     لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک

 

فوق لیسانس رشته پژوهش هنر از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد

 

جمشید جهان‌زاده (زاده ۱۳۳۰ - گچساران) بازیگر سینما اهل ایران است.

وی همسر فرزانه نشاط‌خواه (بازیگر) است.

 

گفتگو با جمشید جهانزاده و همسرش

من جمشید جهانزاده متولد 1330 در شهر گچساران هستم. دانش آموخته رشته بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک و کارشناسی ارشد در دانشکده هنر و معماری. در حال حاضر مشغول کار سینما، تئاتر و نوشتن هستم. به سینما و بازیگری علاقه داشتم اما به طور آکادمیک از سال 1353 وارد دانشکده هنرهای دراماتیک شدم.

فرزانه نشاط خواه هستم و در سال 1334 در تهران به دنیا آمدم. در کودکی و نوجوانی فکر نمی کردم که بازیگر شوم. از همان دوران قدیم در خانواده ما علاقه ای به دیدن فیلم های مختلف مثل «اسپارتاکوس، پنجاه و پنج روز در پکن» و... بود که هر هفته به صورت خانوادگی نگاه می کردیم اما من هرگز فکر نمی کردم و جرات نداشتم که بازیگر شوم. مادرم همواره اعتقاد سفت و سختی به تحصیلات داشت و من آرزو داشتم مریض شوم و به مدرسه نروم. بازیگری برای من به معنای سرگرمی بود اما توسط شوهرخاله ام حمایت شدم و باعث شد در 17 سالگی به دانشکده هنرهای دراماتیک بروم و ادبیات دراماتیک بخوانم.

تا سال دوم درس های همه رشته ها عمومی بود. رشته هایی مثل سینما، هنرهای عروسکی و... در آنجا با آقای جهانزاده آشناشدم و آشنایی و علاقه به بازیگری در من تبدیل به عشق شد و از آن موقع پیگیری های من شروع شد اما همواره به جای آنکه کلاس های خودم را بروم با بچه های بازیگری و کارگردانی بودم و بیشتر از آنها به بازیگری می پرداختم تا... امروز. برای کارشناسی ارشد هم ادبیات نمایشی خواندم و در حال حاضر 15 سال است که به تدریس بازیگری مشغول هستم.

فرزانه نشاط خواه و جمشید جهانزاده هر یک به تنهایی در بین مردم شناخته می شوند اما به عنوان زوج کمتر شناخته شده اند. این ماجرا خودخواسته بود یا اتفاقی؟

جمشید جهانزاده: اتفاقی است و شرایط این گونه بوده که شناخته شده نیست وگرنه ما نمی خواستیم.

یعنی خودتان می خواستید رسانه ای شوید؟

جمشید جهانزاده  نه. اما هدفی در کار نبوده که خیلی ها ما را به عنوان زوج نمی شناسند، همین طوری پیش آمده است.

نشاط خواه: من برخلاف آقای جهانزاده بیشتر در تئاتر بودم و می دانید که بازیگران تئاتر به نسبت سینما کمتر شناخته شده اند. شاید به همین دلیل است که زیاد به عنوان زوج شناخته شده نیستیم. بیشتر آدم ها استعداد و شور و شوقی برای سر زبان افتادن دارند اما من خیلی راضی ام که در حاشیه نیستم. در این سال ها همیشه بی سر و صدا کار کردم و اگر هم اسمم جایی آمده خواست تهیه کننده بوده است. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد