چند سالی است که بر تعداد افرادی که سریال‌های روز جهان را پیگیری می‌کنند اضافه شده است و از سویی شاید به این علت باشد که سریال‌های بهتری و جذاب‌تری ساخته می‌شود. ویژگی مشترک اغلب سریال‌های جذاب اخیری که در سطح جهان ساخته می‌شود، ساخته شدن براساس یک رمان است. مینی‌سریال «اشیای تیز» از جمله همین سریال‌ها است.

این روزها هم که زندگی‌ها دچار رخوت همگانی همراه با همه‌گیری بیماری و ترس از آن همراه شده است، دیدن سریالی که بتواند ذهن را از اضطراب‌های رومزه خالی و هیجان مثبت وارد کند، خالی از فایده نیست.

فلین و رمان‌های هیجان‌انگیز

سریال Sharp Objects‎ براساس رمانی با همین نام ساخته شده است. در ابتدا قرار نبود سریالی ساخته شود بلکه قرار بود نسخه سینمایی از این کتاب تهیه شود. در نهایت به دلیل اینکه به زمان زیادی برای پرورش شخصیت‌ها و ترسیم مسیر پر پیچ و خم داستان نیاز بود، تصمیم گرفته شد تا این داستان تبدیل به سریالی تلویزیونی شود.

گیلیان فلین نویسنده‌ و فیلم‌نامه‌نویس اهل آمریکا است که از رمان‌هایش فیلم‌های خوبی از آب درآمده است. تا کنون سه رمان هیجان‌انگیز به نام‌های دختر گم‌شده، چیزهای تیز و جاهای تاریک نوشته است. فلین برای نوشتن فیلم‌نامه دختر گم‌شده چندین جایزه برده و برای گرفتن گلدن گلوب نامزد شده‌است. این رمان درباره مسائلی همچون اختلاف فرهنگی، اقتصادی و خیانت در زندگی زناشویی، رسانه، تاثیر فرایندهای اقتصادی روی زندگی خانوادگی و ظاهرسازی است.

اشیای تیز علاوه بر نویسنده خوب شانس خوبی هم در کارگردانی داشت. ژان مارک ولی، کارگردان کانادایی که فیلم های «باشگاه خریداران دالاس»، «وحشی» و سریال «دروغ های کوچک بزرگ» را در کارنامه اش دارد که فیلم‌های پرطرفداری در سطح جهانی هستند، «اشیای تیز» را نیز به خوبی ساخت. این مینی سریال در سال ۲۰۱۸ در ۸ قسمت ساخته شد و ساخت ادامه این سریال هنوز مشخص نیست.

شخصیت‌های دوگانه

داستان از جایی شروع می‌شود که کامیل که روزنامه‌نگار است برای تهیه گزارش از قتل یک دختر بچه به زادگاهش برمی‌گردد. او به سرنخ هایی می‌رسد که به نحوی به کودکی‌اش و حوادث تلخی که منجر به خودآزاری کردنش شده، مرتبط است.

کامیل پریکر که نقش آت را امی آدامز بازی می‌کند، روزنامه نگاری است که در شیکاگو دیلی کار می‌کند و به خاطر خودآزادی در بیمارستان روانی بستری بوده و رنج مرگ خواهرش در کودکی را با خود به همراه دارد. مادر کامیل رفتار دوگانه‌ای با او و خواهر ناتنی‌اش دارد. مادری که به سختی محبت خود را به دیگر دخترش نشان می‌دهد و از سویی با دیگری به شدت مهربان است.

در این باره بخوانید:

سراسرِ شب یک چیز دیگر است

گامبی وزیر داستان استثنایی یک زن

ژانر کمدی سیاه چیست؟ بهترین فیلم‌های این ژانر را بشناسید

خواهر ناتنی کامیل هم شخصیت جذابی دارد. دختری بسیار مهربان برای مادرش و شخصیتی آزارگر و ترسناک برای اطرافیانش که گویی قصد دارد پادشاه همه‌ اطرافیانش باشد. شخصیا دیگر این فیلم کارآگاه ریچارد ویلیس است. کارآگاهی از واحد قربانیان کانزاس سیتی که مسئول رسیدگی به جرایم ویندگپ است.

ایمی آدامز، پاتریشا کلارکسون، الیزا اسکنلن، الیزابت پرکینز، مدیسون دونپورت، کریس مسینا

مت کریون و تیلور جان اسمیت بازیگران این سریال هستند و اگر این سریال یک فیلم هالیوودی است اما اگر به داستان‌ها و فیلم‌های جنایی و پر رمز و راز علاقه دارید، دیدن آن را از دست ندهید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد