سیدبشیر حسینی ، داور برنامه عصر جدید، کارشناس رسانه و استاد دانشگاه، در جدیدترین فعالیت مجازی خود به مناسبت سالروز تولد چهل سالگی‎اش، ویدئویی را در صفحه شخصی خود به اشتراک گذاشته و نوشته است:"گاهی پیر می‌شیم ولی بزرگ نمی‌شیم؛ بزرگ می‌شیم، بزرگوار نمی‌شیم؛ عاقل می‌شیم ولی غافل!

 

;v_kh

 

پیامبرِ رحمت و حکمت فرمودند:

خداوند فرشته‌ای آفریده که هر شب ندا می‌دهد

ای بیست‌ساله‌ها با جدیت مجاهده کنید

و اى سی‌ساله‌‌ها زندگىِ دنیا شما را نفریبد

و اى چهل‌ساله‌‌ها براى دیدار خدا چه آماده کرده‌‌اید؟

و اى پنجاه‌ساله‌‌ها بیم به سویتان آمده

و اى شصت‌ساله‌‌ها کِشتتان به دِرو رسیده

و اى هفتاد سالگان شما را ندا می‌دهند پاسخشان دهید

و ای هشتاد سالگان وقتش رسیده و شما غافلید.

پ.ن۱: پانزدهم آذرِ امسال، در آستانه چهل سالگی دوست دارم شمعها رو فوت کنم و توی تاریکی با خدا و خودم خلوت کنم تا هم عرقِ شرم بریزم و هم اشک شوق.

پ.ن۲: چهل سالگی سنّ بعثته؛ حتی اگه لایق نباشم، عاشقم و منتظر و متوقع؛ نه از عملم، که از کَرَمت!

پ.ن۳: اگه توی آتیش بندازیم به همه می‌گم عاشقتم و چقدددددر مهربونی. «إن أدْخَلْتَنِی النّارَ أَعْلَمْتُ أهْلَها انّی اُحِبُّکَ»؛ دعای کمیل

پ.ن۴: وَ قَالَ النَّبِیُّ صلی الله علیه و اله:

إِنَّ اللَّهَ تَعَالَى خَلَقَ مَلَکاً یَنْزِلُ فِی کُلِّ لَیْلَةٍ یُنَادِی یَا أَبْنَاءَ الْعِشْرِینَ جِدُّوا وَ اجْتَهِدُوا وَ یَا أَبْنَاءَ الثَّلَاثِینَ لَا تَغُرَّنَّکُمُ الْحَیاةُ الدُّنْیا وَ یَا أَبْنَاءَ الْأَرْبَعِینَ مَا ذَا أَعْدَدْتُمْ لِلِقَاءِ رَبِّکُمْ وَ یَا أَبْنَاءَ الْخَمْسِینَ أَتَاکُمُ النَّذِیرُ وَ یَا أَبْنَاءَ السِّتِّینَ زَرْعٌ آنَ حَصَادُهُ وَ یَا أَبْنَاءَ السَّبْعِینَ نُودِیَ لَکُمْ فَأَجِیبُوا وَ یَا أَبْنَاءَ الثَّمَانِینَ أَتَتْکُمُ السَّاعَةُ وَ أَنْتُمْ غَافِلُونَ. مستدرک الوسائل ج.دوازد ص.صد و پنجاه و هفت

پ.ن۵: ممنون از محبتِ همه‌تون"

 

11 - Copy

 

 

بیوگرافی خواندنی سیدبشیرحسینی :

بشیر حسینی متولد 15 آذر 1360 در تهران ، ارتباط شناس و داور مسابقه عصر جدید می باشدفارغ التحصیل فوق لیسانس رشته حقوق از دانشگاه امام صادق (ع) و دکترای فرهنگ و ارتباط می باشد ، تا سطح 2 حوزه نیز درس خوانده و حالا در تلویزیون حضور دارد.

دکتر بشیر حسینی مدیر گروه علوم نوین رسانه دانشکده ارتباطات دانشگاه صدا و سیما و رئیس شورای سیاستگذاری المپیاد بین المللی سواد رسانه ای و مشاور دانشگاهی و استعدادیابی است.

دکتر بشیر حسینی عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما و از اساتید دانشگاه امام صادق (ع) ، دانشگاه تهران و دانشگاه علامه طباطبایی (ره) می باشد ، به زبان فرانسه و عربی نیز تسلط دارد.

سید بشیر به دلیل روحیه ماجراجویانه اش مدتی تحصیل در دانشگاه را رها کرد و به حوزه علمیه رفت.سید بشیر حسینی ازدواج کرده و سه فرزند دارد .نام فرزندان سیدبشیر حسینی سید مسیحا، محیا سادات، سید امیر مهدی حسینی است.

آقای حسینی در شهریور 97 با حکم مسعود معینی مدیر شبکه چهار سیما ، بعنوان سرپرست گروه فرهنگ و اندیشه این شبکه معرفی شد.آقای دکتر مولف کتاب فکر و سواد رسانه ای مقطع دهم است.

او مولف کتاب 150 هشتک و ده ها تالیف دیگر نیز می باشد ، همچین رئیس شورای سیاستگذاری المپیاد بین المللی سواد رسانه ای ، مدرس کارگروه سواد رسانه در قاره های اروپا ، آفریقا و آسیا می باشد.ایشان در دانشکده خبر نیز تدریس می کند.

دکتر حسینی با وجود چندین عنوان کاری دیگر ، حالا بعنوان داور در برنامه شوی استعدادیابی احسان علیخانی بنام عصر جدید در تلویزیون و شبکه 3 حضور دارد.در این برنامه با امین حیایی ، رویا نونهالی و آریا عظیمی نژاد همکار است.

آقای دکتر معتقد است ورود دولت برای تولید محتوا در فضای مجازی چه برای کودکان و چه برای نسل های متفاوت محکوم به شکست است ، برای اینکه فضای مجازی یک فضای متکثر است و تولید محتوا در این فضا هم باید متکثر باشد.

آقای حسینی رئیس باشگاه سواد رسانه ای می گوید فیلترینگ راه حل نیست.او می گوید اکنون که فیلترینگ اینستاگرام مطرح است دو قشر از این شبکه می روند ، نخست مذهبی ها که دیدن سایت فیلتر شده حرام می دانند و دوم بخش جامعه سنتی است.

در این میان 90 درصد جامعه در اینستاگرام باقی می ماند ، فیلترینگ تلگرام بزرگترین خدمت را به ضد انقلاب کرد و آنها را در این پیام رسان با مردم تنها گذاشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد