عکسی که ساعد سهیلی با همسرش گلوریا هاردی در صفحه رسمی اینستاگرامش گذاشته است.

 

11 - Copy

3

 

 • نام:ساعد
 • نام خانوادگی:سهیلی
 • تاریخ تولد:30 بهمن1366
 • محل تولد:مشهد
 • والدین:سعید سهیلی
 • زمینه فعالیت:بازیگری
 • سال های فعالیت:1380تا اکنون
 • همسر: گلوریا هاردی

 

زندگی شخصی ساعد سهیلی

ساعد سهیلی متولد 30 بهمن 1366 در مشهد فرزند نویسنده و کارگردان سینما سعید سهیلی است . وی فعالیت هنری خود را از سن چهارده سالگی با نقش کوتاهی در فیلم شب برهنه ساخته ی سهید سهیلی آغاز کرد همچنین فیلم بردار پشت صحنه در برخی کارهای پدرش بوده است. گشت ارشاد، متروپل و کلاشینکف از دیگر فیلم های این بازیگر است.

 

5db3382a1cfc3_2019-10-25_21-30

 

ازدواج ساعد سهیلی

ساعد سهیلی چند سالی است که ازدواج کرده است و متاهل است. ساعد سهیلی وقتی به فستیوالی در پاریس دعوت شده بود با گلوریا هاردی آشنا شد و با هم ازدواج کردند. گلوریا هاردی یک رگ فرانسوی دارد و در سریال کیمیا نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است.

گلوریا هاردی بازیگر خارجی ( فرانسوی ) سریال کیمیا همسر ساعد سهیلی است.گلوریا هاردی ملیتی ایرانی، فرانسوی دارد و فارسی را خوب متوجه نمی شود. او مادری ایرانی و پدری فرانسوی دارد و همه اقوامش در فرانسه زندگی می کنند.

از بچگی، سر تمرین تئاترهای پدرم در مشهد می رفتم و همیشه هم افتخار می کردم که کارهای موفقی می ساخت پدرم قهرمان من بوده و هست به هر شکلی دوست دارم زیر سایه اش باشم.

در سال 1389 به پیشنهاد یکی از دوستانش در تست بازیگری فیلم بهروز شعیبی و جواد عزتی بنام تلوزیونی میان ماندن و رفتن حاضر شد و توانست در این فیلم بازی کند.

ساعد سهیلی در چهارمین تجربه اش با فیلم گشت ارشاد پدرش در سال 1390 به شهرت رسید، و رفته رفته با حضور در فیلم های کلاشینکف، 50 کیلو آلبالو و … این شهرت بیشتر و بیشتر شد.

 

;v_kh

 

سینمایی های ساعد سهیلی

 1. لاتاری (1396)
 2. اتاق تاریک (1396)
 3. ماهورا (1395)
 4. گشت ارشاد 2 (1395)
 5. 50 کیلو آلبالو (1394)
 6. مالاریا (1394)
 7. پل خواب (1394)
 8. رخ دیوانه (1393)
 9. کلاشینکف (1393)
 10. چند متر مکعب عشق (1392)
 11. متروپل مسعود کیمیایی (1392)
 12. پات امیر توده روستا (1392)
 13. او خوب سنگ می زند هادی محقق (1391)
 14. همه چیز برای فروش امیر ثقفی (1391)
 15. بشارت به یک شهروند هزاره سوم (1391)
 16. گشت ارشاد (1390)
 17. تلوزیونی میان ماندن و رفتن (1389)
 18. یک خیانت منصفانه (1388)
 19. چارچنگولی (1387)
 20. شب برهنه (1380)
 21. نمایش خانگی
 22. نهنگ آبی (1397)

جوایز و افتخارات ساعد سهیلی

 • 1 نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر گشت 2 (1395)
 • 2 برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره بین المللی فیلم رَباط "مراکش" چند متر مکعب عشق (1394)
 • 3 برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن خانه سینما چند متر مکعب عشق (1394)
 • 4 نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر رخ دیوانه (1393)
 • 5 نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر گشت ارشاد (1390)
 • 6 برنده تندیس بهترین بازیگری مرد در بخش فیلم های ویدئویی از جشنواره بین المللی فیلم کیش میان ماندن و رفتن (1390)

گفتگو با ساعد سهیلی و همسرش

تو با بازی در فیلم های پدرت شناخته شدی، اما از جایی به بعد تلاش خوبی کردی که هویت مستقلی برای خودت دست و پا کنی. به نظر می آید بیرون آمدن از سایه نام پدر مشهور کار سختی باشد که تجربه اش کردی، درست است؟

من به پدرم افتخار می کنم و تلاش نمی کنم از زیر سایه اش بیرون بیایم، ولی همیشه سعی کردم جدی گرفته شوم. اما ممکن است گاهی حرف هایی مثل این که هرچقدر هم تلاش کنی باز پسر فلانی هستی، تمرکز مرا به هم می زند، اما سعی می کنم خودم را جمع و جور کنم و بیشتر به فکر کارم باشم.

به هرحال فرزندان سینماگران مشهور که وارد سینما می شوند، همیشه با این اتهام روبه رو هستند که با پارتی و به واسطه شغل والدینشان به سینما آمده اند. فکر می کنی این طرز ورود برای همه مجاز باشد؟ آیا واقعا همه بازیگرانی که با این روش آمده اند، مستعد هستند؟

خیلی ها آمدند که اولین فیلمشان، آخرین فیلمشان هم شد و رفتند. حتی خیلی ها هم پافشاری کردند بمانند، اما مردم از بس قبولشان نکردند دیگر آبرو برایشان نماند. بالاخره اول و آخر و تصمیم گیرنده نهایی مردم هستند که چه کسی بماند و چه کسی برود. مهم ادامه کار و ماندگاری بازیگر است که به خودش و مردم بستگیدارد.

تو نشان دادی که واقعا مستعدی و حضور و درخشش در سینما حق توست. حسنِ «گشت ارشاد» با این که باز حضور در فیلمی از پدرت بود، اما از استعدادت خبر می داد و سهم مهمی در دیده شدن و ادامه مسیرت داشت. به جز پدرت، کدام کارگردان نقش مهمی در کارنامه ات و تثبیت تو در سینما دارد؟

نمی شود فقط از کارگردان اسم برد، باید بگوییم در چه فیلمی دیده شدم. چون سینما یک کار گروهی است و دیده شدن یک بازیگر به همه عوامل یک فیلم بستگی دارد. فکر می کنم چند مترمکعب عشق، رخ دیوانه و گشت ارشاد، فیلم هایی بودند که مردم آنها را دوست داشتند، حتی فیلم 50 کیلو آلبالو هم مورد توجه مردم قرار گرفت و فروش خیلی خوبی داشت.

حاشیه هایی هم سر این فیلم به وجود آمد. تا به حال دو فیلم جنجالی و حاشیه ای در کارنامه داری؛ یکی همین و دیگری هم گشت ارشاد که به دلیل بعضی اعتراضات، خیلی زود از پرده سینما پایین کشیده شد. فکر می کنی این از بخت خوبت باشد یا از شانس بدت؟

مهم این است که فیلم ها دیده شود. خیلی دوست دارم فیلم هایم ارزش این را داشته باشند که تماشاگران دو یا سه بار برای دیدن آنها به سینما بروند.

خانم هاردی به نظر شما بهترین بازی ساعد در سینما مربوط به کدام فیلم است؟

من همه بازی های ساعد را دوست دارم، به ویژه همین فیلم هایی که از آنها اسم برد؛ چند مترمکعب عشق، رخ دیوانه و البته گشت 1 و 2٫

ساعد برای بازی در فیلم ها و نقش های مختلف از شما هم مشورت می گیرد و با شما صحبت می کند؟

بله، من هم تا جایی که بتوانم سعی می کنم مفید باشم و نظراتم را به او بگویم. وقتی مشغول بازی در نقش رها و سریال «کیمیا» بودم، همیشه با ساعد تماس می گرفتم و او با این که خودش سر صحنه فیلم «مالاریا» بود، کمک های خوبی به من می کرد.

جوان اول های سینمای ایران در دهه های گذشته معمولا شمایل خاصی داشتند و بزن بهادر هم بودند. اما جوان اول های امروز سینمای ما باتوجه به اقتضائات سینما و تغییر فضای فیلم ها، متفاوت از تیپ های قدیم هستند. تو یکی از جوان اول های خوب و امروزی سینمای ایران هستی و به نوعی جوان امروزی کشور ما را با همه نقاط قوت و ضعفش بازتاب می دهی. دلیل اقبال مردم بویژه جوان ها به نقش ها و بازی هایت را در چه می دانی؟

سینما همیشه سعی می کند به جامعه نزدیک شود. جوان اول های سینمای گذشته شبیه آدم های آن روز جامعه بازی می کردند و برای همین با اقبال مردم مواجه می شدند و آن همه طرفدار داشتند. وقتی تماشاگر خودش را روی پرده سینما ببیند و حس کند که به آن شخصیت نزدیک است، راحت تر با نقش و آن بازیگر ارتباط برقرار می کند. فکر می کنم دلیل دوست داشتن نقش های من هم همین باشد که به شخصیت های جامعه نزدیک هستند.

خانم هاردی، ساعد الان به عنوان یکی از بازیگران خوب و جوان سینمای ایران شناخته می شود. فکر می کنید دلایل این موفقیت و محبوبیت چه باشد؟

ساعد خیلی برای نقش هایش زحمت می کشد و انرژی می گذارد و نتیجه اش را هم می بیند. خوشحالم که او در کارش موفق است. ضمن این که ساعد در عین موفقیت و محبوبیت، فروتنی اش را حفظ کرده است.

ساعد! سال گذشته دو فیلم مالاریا و پل خواب را در جشنواره داشتی و نقش های مرتضی و شهاب را خیلی خوب بازی کردی، اما این دو فیلم پس از گذشت یک سال هنوز اکران نشده است. این همه تاخیر در اکران فیلم خیلی به اثر ضربه می زند.

بله، دلم می سوزد که چرا هنوز اکران نشده اند. چون فکر می کنم یکی از بهترین بازی هایم در فیلم پل خواب بوده است. خیلی برای این نقش زحمت کشیدم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد