شقایق فراهانی هنرمند پرکاری است که از یک خانواده کاملا هنرمند به شهرت رسیده است. او که کم کم به سن میانسالی پا می گذارد سعی کرد با تغییر چهره خود گرد پیری را کم رنگ تر نماید.تغییر چهره شقایق فراهانی را در ببینید.

 

تغییر چهره شقایق فراهانی

شقایق فراهانی فرزند بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم‌نیا، و خواهر گلشیفته فراهانی، بازیگران سینما و تلویزیون است.

شقایق فراهانی در کودکی همراه پدر و مادرش (بهزاد فراهانی و فهیمه رحیمی نیا) به بازی در تئاتر پرداخت.

با حضوری کوتاه در فیلم « لیلا » به سینما آمد اما تنها در فیلم « چتری برای دو نفر » توانست توانایی های خود را به نمایش بگذارد. بازی او در این فیلم کاملا بر بازی بازیگران مقابلش – رضا کیانیان و هدیه تهرانی – برتری دارد.

 

با بازی خوبش در فیلم « پروانه » در سطح بین المللی هم توانست موفق شود.

شقایق فراهانی در خانواده‌ای رشد کرده که هنر و اهمیت به آن یکی از اولویت‌های اصلی بوده و تک‌تک‌ اعضای این خانواده در عرصه‌های هنری، به مدارج بالایی رسیده‌اند. او که فرزند و تربیت‌شده اساتیدی چون استاد بهزاد فراهانی و استاد فهمیه رحیم‌نیا می‌باشد،

 

11 - Copy

11

خودش در ۲۰سالگی مادر شده است و حالا سال‌هاست که در کنار هنر بازیگری، هنر مادرشدن را نیز در زندگی‌اش به نمایش گذاشته. صحبت‌های او درباره کار، خانواده و زندگی بسیار جذاب و دوست‌داشتنی است.

شقایق فراهانی و خانواده‌ای هنرمند

شقایق فراهانی دوم مرداد سال ۱۳۵۱ در تهران به دنیا آمد. او فرزند بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم نیا و دختر بزرگ خانواده است. در واقع شقایق در خانواده‌ای متولد شد که هنر در آن نقش پررنگی داشت.

مادر او یعنی فهمیه رحیم نیا متولد ۱۳۲۶ تهران و فارغ التحصیل رشته هنرهای تجسمی از دانشگاه. D.E.A علوم انسانی استراسبورگ فرانسه است. وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۷ در گروه هنر ملی و فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۴۹ به عنوان بازیگر در فیلم سینمایی تجاوز آغاز کرد. فهیمه رحیم نیا در سریالهای «بافته های رنج»، «عید آن سال» و … ایفای نقش کرده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد