سوگل طهماسبی (زادهٔ ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ در اصفهان) بازیگر ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون است و دارای اصالتی بختیاری است. وی بزرگ شدهٔ اهواز و دارای فوق دیپلم گرافیک است. سال اول دبیرستان در اهواز موفق به دریافت جایزه از جشنوارهٔ تئاتر استان می شود. داور این جشنواره مریم معترف بود و کیانوش عیاری نیز در این جشنواره حضور داشت که سوگل طهماسبی برای بازی در سریال روزگار قریب، به عنوان نخستین تجربهٔ حرفه ایِ بازیگری اش، انتخاب می شود.وی همچنین در ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار، بخاطر حضور در فیلم هنگامه موفق به کسب دیپلم افتخار بازیگری شد.

 

تصویر
 

گرافیست

رشته ام گرافیک است اما فعالیت چندانی در این رشته ندارم؛ البته گاهی برای دوستانم آرم و لوگو و… طراحی می کنم ولی اینکه شغل ثابتی در این زمینه داشته باشم، نه. این روزها هرکسی کمی فتوشاپ بلد باشد فکر می کند گرافیست هم شده. (می خندد)

ترفند تازه احمدی نژاد برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰نسل جدید سمند در بازار ایران

 

خانواده

سوگل دو خواهر بنام ساغر و سحر و یک برادر بنام سینا دارد ، پدرش استاد مینیاتور بود که فوت کرده وبعد از آن با مادرش زندگی میکرد.

تصویر
 

شروع فعالیت

سوگل طهماسبی فعالیت هنری و بازیگری خود را از سال 1381 با بازی در مجموعه روزگار قریب ساخته کیانوش عیاری آغاز نمود. سوگل با بازی در سریال فاصله ها در سال 1389 توانست به شهرت برسد و بسیار دیده شد.

 

مهاجرت، فوت پدر و زندگی

می گوید مهاجرت در 16 سالگی به تهران بزرگترین تصمیم زندگی ام بود سال های اول در خانه خواهر زندگی می کردم، بعد از قبولی در دانشگاه و دوران دانشجویی مستقل شدم، مدتی بعد از فوت پدر، مادرم هم به تهران آمد و با هم زندگی کردیم.

 

سوگل واقعی

یه دختر ساکت،مظلوم و معصوم،من خودم شیطنت های خاص خودم را دارم و اگه یه کمی شیطنت کنم و جنب و جوشم زیاد باشه همه این را می فهمند چون از من توقع همان نقش هایی را دارند که من بازی کردم،شاید این معصوم و مظلوم بودن درباره نقش هایم باشه اما خودِ واقعی سوگل هم شیطونه و هم جنب و جوش زیادی دارد.

تصویر
 

بازیگران مورد علاقه

سوگل طهماسبی بازیگران محبوب خود را پرویز پرستویی و مهتاب کرامتی عنوان می کند.

 

فعالیت ورزشی

سوگل طهماسبی در رشته بدنسازی فعالیت دارد و دراین باره می گوید: باشگاه رفتن همیشه یکی از بهترین تفریحات زندگیم بوده.

تصویر

 

ماجرای جالب درباره خواستگارش

سوگل طهماسبی می گوید: یک خواستگار فوق العاده پولدار داشتم، که هیچی کم نداشت هرچی می خواست مهیا بود، ولی من به خاطر ترس جواب رد دادم چون دیگه انگیزه ای تو زندگی نداشت!

 

ازدواج

او در مرداد 98 با انتشار پستی خبر از ازدواجش داد. سوگل طهماسبی صفحه اینستاگرامش را با انتشار عکسی از دستش در کنار دست همسرش در حرم امام رضا (ع) به روز کرد.

 

تصویر

 

آرایش کردن

بخاطر گریم های متعدد در سینما و تلویزیون ، در زندگی شخصی ام کمتر آرایش می کنم تا پوستم کمی نفس بکشد ، برای تغذیه هم اگر وقتی برای شام و ناهار پیدا کنم بیشتر سبزیجات می خورم.

 

بزرگترین درس زندگی

سوگل طهماسبی: بزرگترین درسی که از زندگی گرفتم این است که به هر کسی اعتماد نکنم،من خیلی قبل تر از این دنیا را خیلی سفید و خوشگل می دیدم و همیشه این را از زبان بزرگترها شنیده بودم که زندگی به این زیبای نیست که فکر می کنی،درسته که باید به دیگران اعتماد و اطمینان کرد ولی نه دیگه تا این حَد!! از زندگی یاد گرفتم تا چیزی برایم به یقین کامل نرسید اعتماد نکنم و زندگی را کمی موشکافانه تر ببینم.

تصویر

 
 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد