سریال پربیننده پایتخت تاکنون در شش فصل به کارگردانی سیروس مقدم و به تهیه کنندگی الهام غفوری تولید شده است. محسن تنابنده، ریما رامین فر و بهرام افشاری از بازیگران این سریال هستند. با شیوع ویروس کرونا، فصل ششم این سریال در ۱۵ قسمت تولید شد و کارگردان این سریال از پخش ادامه این سریال خبر داد اما اکنون پس از دو ماه خبری از ساخت چند قسمت پایانی نیست. در قسمت زیر جزئیات جدید درباره پایان سریال پایتخت ۶ قرار داده ایم.

 

پایان سریال پایتخت ۶

پر بیننده ترین سریال شب عید به علت شیوع ویروس کرونا نیمه تمام ماند و کارگردان این سریال به مخاطبان وعده داد که بعد از اتمام یا کاهش شیوع ویروس کرونا ادامه سریال تولید و پخش خواهد شد. سریال هایی مانند نون خ و پایتخت و البته دورهمی، برنامه هایی بودند که دل مخاطب را شاد و اوقات خالی آن ها را در روزهای قرنطینه پر می کردند و حالا که خبر از اتمام نابهنگام و نیمه کاره به گوش می رسد کمی غیر منطقی به نظر می رشد.

مخاطبین سریال پایتخت که مردم از سری اول با آن همراه بودند حالا  انتظار ادامه فصل ۶ و حتی فصل های بعدی آن را دارند.

اما چه شده که آقای سیروس مقدم چشم را بر مخاطبان خود بسته و از ادامه و حتی پایان دادن به فصل آخر این سریال صرف نظر کرده است؟

 

جزئیات پایان سریال پایتخت ۶

سیروس مقدم؛ کارگران سریال پایتخت پس از قسمت پایانی این سریال که البته نیمه تمام هم ماند در یک برنامه تلویزیونی از ادامه و پخش ۴ قسمت پایانی آن خبر داد اما حالا با گذشت ۲ ماه خبری از ساخت چند قسمت پایان این سریال نیست!

این درحالی است که سریال نیمه تمام دوم یعنی «نون خ» تصویر برداری خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز کرده است.

اگر قرار بر ضبط ۴ قسمت باقی مانده سریال پایتخت بود باید تاکنون تصویر برداری از سر گرفته می شد…

به نظر می رسد با توجه به محبوبیت سریال پایتخت بین مردم ساخته نشدن چند قسمت باقی مانده این سریال و پایان ندادن به پایتخت ۶ یعنی نادیده گرفته شدن نظر مخاطبین و توهین به آنان.

 

سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت

جزئیات تولید قسمت های پایانی سریال پایتخت ۶

با توجه به اینکه محسن تنابنده یکی از عوامل اصلی سریال پایتخت در پروژه پرکار سینمایی اصغر فرهادی مشغول شده به نظر نمی رسد که کارگران این سریال قصد تصویر برداری قسمت های پایانی پایتخت را داشته باشد.

البته که مخاطبین این سریال دلنشین هرگز انتظار چنین برخوردی از آقای مقدم را ندارند و هنوز هم منتظر پخش ۴ قسمت باقی مانده هستند.

به نظر می رسد با طولانی شدن  زمان پیش تولید این سریال موضوع و محتوای آن از ذهن ها خارج شود و اگر قرار بر ادامه باشد  آقای مقدم باید لطف خود را کامل  و  هرچه زودتر تصویر برداری را آغاز کند.

 

محسن تنابنده و احمد مهرانفر

نه سیروس مقدم در مقام کارگردان، نه الهام غفوری تهیه‌کننده و نه محسن تنابنده به عنوان سرپرست نویسندگان این مجموعه هیچیک خبری درباره ساخت این چهار قسمت مطرح نکرده‌اند. پیش از این تولید چهار قسمت به پایان کرونا نسبت داده شده بود اما در حال حاضر حتی خبری از نگارش و بازنویسی فیلمنامه بر اساس این چند قسمتی که قرار است ساخته شود نیز مطرح نیست.

چندی پیش نیز نسرین نصرتی از بازیگران اصلی این سریال در یک گفتگوی رسانه‌ای اعلام کرد که خبری از قسمت‌های باقی مانده «پایتخت ۶» نیست. با این حال هفته گذشته انتشار یک خبر سینمایی، امیدها برای تولید این قسمت‌های پایانی را با یک سوال جدی مواجه کرد.

واکنش الهام غفوری به پایان سریال پایتخت ۶

این هفته اما خبر رسید محسن تنابنده که سهمی جدی در ساخت «پایتخت» داشته و در مقام طراح ، سرپرست نویسندگان و از همه مهم‌تر بازیگر اصلی این مجموعه حضور و همراهی‌اش با این پروژه کلیدی و تعیین‌کننده است، به یک پروژه سینمایی مهم پیوسته است.

نام او در فهرست بازیگران فیلم سینمایی «قهرمان» تازه اصغر فرهادی مطرح شده و همین باعث طرح این گمانه در برخی محافل رسانه‌ای شد آیا این حضور و مشغله‌ای که طبیعتاً پیوستن به پروژه مهمی چون «قهرمان» برای او به همراه دارد، سرنوشت «پایتخت ۶» را دستخوش تغییر در زمان‌بندی خواهد کرد؟ فعلاً همه چیز درباره پایان داستان «نقی» و خانواده «معمولی» در پرحاشیه‌ترین فصل «پایتخت» در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

 

بهرام افشاری

بالأخره بعد از چند روز حواشی و بلاتکلیفی، الهام غفوری تهیه‌کننده سریال “پایتخت ۶” اعلام کرد تا زمانی که با تلویزیون قرارداد نبندم نمی‌توانم صحبت کنم. این شرط‌گذاری حاشیه‌ها را بالاتر برد تا سیروس مقدم در گفت‌وگویی رادیویی به تفاهم‌نامه جدیدی اشاره کرد. او گفت:  “قرارداد ما ۱۵ قسمتی بود و مطالبه مردم از ما نیازمند تفاهم‌نامه جدیدی است. نه بده‌بستان‌های مالی تمام شده و نه تسویه‌حساب‌ها اتفاق افتاده و همه موکول‌ شده‌اند به این چند قسمت فینالی که گرفته شود.

کارگردان سریال “پایتخت ۶” تأکید کرد: به لحاظ تایمی و تعداد قسمت به آن تعهدی که برای ۱۵ شب عید داشتیم عمل کردیم که اضافه بر سازمان‌اند و باید تفاهم‌نامه‌ جدیدی اتفاق بیفتد.

وعده سیروس مقدم درباره ساخت ادامه فصل ششم پایتخت

تا جائی که اطلاع دارم، مذاکراتِ این تفاهم‌نامه با عزیزان سازمان صداوسیما در جریان است. ان‌شاءالله به زودی به نتیجه می‌رسد و باید قصه جدیدی برایش نوشته شود. زیرا آن فینال به دردمان نمی‌خورد و امکان و شرایط تصویربرداری‌اش فراهم نیست و فینال دیگری به عنوان طلب مردم تقدیم شود. من فکر می کنم ۲ تا ۳ قسمت باشد اما هنوز قطعی نیست.

با پیگیری‌ها مشخص شد که شبکه یک و عوامل سازنده “پایتخت ۶” این روزها جلساتی برگزار کرده‌اند و دنبالِ سرانجام سریال “پایتخت” و بخش‌های جدید “نون.خ” هستند. چرا که هر پروژه‌ای در روال معمول خودش باید پایان‌بندی داشته باشد و تکلیف خودش را با بیننده‌اش مشخص کند. گروه سازنده “پایتخت” به تایم و زمان متعهد بوده‌اند اما باید به محتوا و ساختار داستان هم متعهد باشند.

 

بلاتکلیفی پایان سریال پایتخت ۶

این نکته حائز اهمیت است که با شرایطی که الان وجود دارد گروه سازنده سریال نمی‌توانند پایان قصه را بر اساس طراحی قبلی‌شان مثل اروپا رفتن بهتاش و گرفتن صحنه‌های فوتبال و… که مشابه پنالتی گرفتن بیرانوند اتفاق بیفتد، فیلمبرداری کنند. به همین خاطر گروه باید به دنبال پایان‌بندی جدیدی باشند که گفته می‌شود بین ۲ تا ۴ قسمت طراحی خواهد شد و در روزهای آتی نتیجه این مذاکرات مشخص و به زودی سرنوشت سریال “پایتخت ۶” مشخص خواهد شد. البته سریال “نون.خ” هم با قصه‌های جدید وارد فصل سوم خودش می‌شود و به زودی جلوی دوربین خواهد رفت.

برخلاف وعده‌های اخیر سیروس مقدم مبنی بر ادامه ساخت چهار قسمت باقی‌مانده سریال «پایتخت ۶» اما شنیده‌های خبرنگار آنا حاکی از آن است که این وعده عملی نخواهد شد و مخاطبان دیگر نباید منتظر قسمت‌های پایانی این سریال باشند.

پایتخت ۷ برای نوروز ۱۴۰۰ ساخته می شود

سیروس مقدم کارگردان سریال «پایتخت» خبر از تولید پایتخت ۷ برای نوروز ۱۴۰۰ داد و گفت: وقتی سفارش به ساختن ادامه پایتخت می شود یعنی مشکلات حل شده و تلویزیون از ما طرح پایتخت ۷ را خواسته است، انشاءالله با رفع دلخوری ها این مجموعه نوروز ۱۴۰۰ پخش می‌شود. . وی افزود: عوامل «پایتخت» انتظار یک تشکر خشک و خالی داشتند و با درایت دوستان ماجرا در حال حل شدن است و تمامی این حواشی از بین می رود. تلویزیون خانه ماست و در هر خانواده‌ای دلخوری پیش می آید ولی دائمی نیست و بازهم سر یک سفره هستیم.

سیروس مقدم بیان کرد: مجموعه پایتخت متعلق به فرد خاصی نیست و ما همه یک خانواده هستیم و این صمیمیت بین اعضای خانواده باعث سودآوری روزافزون برای همه(سازمان و ما)شده است.

 

منبع:خبرگزاری مهر و تسنیم و خبر نیوز و آنا

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد