عصر امروز (پنجشنبه ۱۷ مهر) بود که خبر درگذشت محمدرضا شجریان، جامعه هنری را سیاه‌پوش و جمعیت کثیری از مردم را عزادار کرد. در پی این رخداد تلخ، بسیاری از هنرمندان در فضای مجازی، پیام تسلیت و اندوه خود را ابراز کردند. بسیاری هم پروفایل‌های‌شان را در سوگ این استاد بزرگ عرصه موسیقی، سیاه کردند.

در زیر نگاهی به این واکنش‌ها انداخته‌ایم:

یکی از بازیگران که همان ابتدا در سوگ استاد نشست و پروفایل خود را سیاه پوش کرد، محمد بحرانی بود، او در پست اینستاگرامی‌اش نوشت: «به شیر بود مگر شور عشق سعدی را، که پیر گشت و تغییر در او نمی‌آید. خداحافظ استاد.»

 

هنرمند دیگری که پیام تسلیت اینستاگرامی منتشر کرد، مهران مدیری بود، او نوشت: «هرگز از مرگ نهراسیده‌ام، اگرچه دستانش از ابتذال شکننده‌تر بود. هراسِ من_باری_همه از مردن در سرزمینی است که مزد گورکن از آزادی آدمی افزون باشد.»

سعید آقاخانی هم در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: «دیگران شاید فراموشت کنند، اما ما نه، ما تسخیر شده‌ایم با صوت داودی تو.»

سام درخشانی هم درباره محمدرضا شجریان نوشت: «برگل گذر کن، از حال گل، ما را خبر کن... ربنا تا مرغ سحر، خسرو آواز ایران روحت شاد و یادت گرامی.»

دیگر بازیگری که در اینستاگرام پیامی را منتشر کرد، محسن کیایی بود که نوشت: «صدای ایران خاموش شد، صدای مردم خاموش شد، دیگر نوای خوش نمی‌آید.»

امیر آقایی هم جزو عزاداران بود و تاسف خود را در اینستاگرام این‌گونه بیان کرد: «خبر جانکاه است و صدای سرزمینم رنجور.»

ریحانه پارسا هم که یکی از فعالان اینستاگرام است، ناراحتی خود را چنین بیان کرد: «عجب مهر بی مهری.»

نوید محمدزاده، تاسف خود از نبود این استاد بزرگ عرصه موسیقی را با یک فیلم از محمدرضا شجریان و یک قلب مشکی نشان داد.

یکی از داغداران اصلی درگذشت استاد شجریان، خوانندگان و موسیقی‌دانانی هستند که بیش از هرکسی جایگاه هنری او را می‌دانند، محمد معتمدی یکی از خوانندگانی است که در اینستاگرام خود نوشت: «استاد شجریان عزیز، به شکوفه‌ها به باران، برسان سلام ما را . سفر بخیر. تسلیت به جامعه هنری و مردم ایران.»

علیرضا قربانی هم در اینستاگرامش نوشت: «تو که نازنده بالا دلربایی، تو که بی سرمه چشمون سرمه سایی، تو که مشکین دو گیسو در قفایی، به مو گویی که سرگردون چرایی، استاد شجریان عزیز همیشه در قلبمان باقی خواهی ماند.»

هانا کامکار هم به سوگ این هنرمند نشست و از جانب خانواده کامکارها، درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت/ او در پیام اینستاگرام خود نوشت: «خانواده کامکار، درگذشت استاد گرانقدر، محمدرضا شجریان را به خانواده و دوستداران ایشان صمیمانه تسلیت می‌گوید. استاد شجریان علاوه بر مقام استادی در آواز ایران، نمونه بارز یک هنرمند مردمی بود. یادش همیشه در قلب دوستدارانش مانا خواهد بود.»

 

 

منبع:خبرانلاین

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد