پیام نو به نقل از دویچه وله نوشت : دختر استاد محمد رضا شجریان می گوید اولین باری که کنارش پدرش تکخوانی کرده لحظات سختی را سپری کرده است.

 

QPe00ZO6OPxM

 

مژگان شجریان دربخشی از مصاحبه نوروزی با دویچه وله درباره یک خاطره نوروزی می گوید:«زمانی که برای اولین بار خدمت یکی از اساتید بزرگ ایران رفته بودم، استاد دادبه که شاید برای برخی گمنام باشند. ایشان یک دید دیگری به من از نوروز دادند و آن خاطره همیشه برای من جاودانه ماند. اینکه نوروز را واقعاً باید چه جوری دید و اصلاً مراسم آیینی در ایران قدیم به چه صورتی بوده. از آن زمان به بعد من به نوروز با چشم دیگری نگاه کردم. انسان واقعاً بایستی از درون خودش را در ایام نوروز نو کند، و سالی را با پاک داشت درون آغاز کند.»

 

VnObf6ckcOPz

 

مژگان شجریان درباره اولین تک خوانی کنار استاد شجریان می گوید:«در کنار پدر خواندن خیلی سخت بود برایم. اینکه جرأت کنم در حضور ایشان بخوانم، واقعاً سخت بود. جمله اول را که خواندم و تمام شد، یک احساس غرور خیلی زیادی کردم، که فرزند ایشان هستم، توانستم در کنار پدر باشم و…. در کنار پدر خواندن که از نظر من بزرگ این راه هستند، واقعاً جسارت می خواهد. امیدوارم که جسارت من را ببخشند. ولی خُب چون خودشان فرموده بودند، من هم انجام وظیفه کردم. وقتی آدم می ترسد، فکر می کنم کارش را جدی تر می گیرد و بهتر انجام می دهد.»

 

منبع:نمناک

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد