سحر دولتشاهی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی ۱۶ مهر سال ۱۳۵۸ در تهران متولد شده است. وی همسر سابق رامبد جوان بازیگر و مجری معروف تلویزیون می باشد. از آثار هنری ایشان می توان به بازی در سریال توطئه فامیلی، نابرده رنج و فیلم سینمایی آتابای اشاره کرد. به تازگی تصویری از روز تولد سحر دولتشاهی در اینستاگرام منتشر شده است.

عکسی که از جشن تولد لاکچری سحر دولتشاهی در اینستاگرام منتشر شده است.

 

WG895HjwyluU

 

 

جوایز و افتخارات سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی در ۱۶ مهر ۱۳۵۸ در تهران به دنیا آمد. خانوادهٔ او از نوادگان خاندان قاجاری دولتشاهی بودند. سحر دولتشاهی در رشته‌های ادبیات نمایشی و مترجمی زبان فرانسه به تحصیل پرداخت. شروع فعالیت هنری وی با تئاتر بود.

او در بیش از ۳۰ فیلم و سریال ایرانی نقش داشته ‌است و نخستین کار حرفه‌ای او، در تئاتر نیمروز خواب آلود به کارگردانی آیت نجفی بود. حضور در صحنهٔ تئاتر بود که منجر به آشنایی او با رامبد جوان شد. دولتشاهی در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ با رامبد جوان ازدواج کرد و در ۱۳۹۳ از وی جدا شد.

 

CqQt5n9SNoo5

 

بازی در فیلم طلا و مس به کارگردانی همایون اسعدیان در سال ۱۳۹۰ برایش نامزدی جایزهٔ بهترین بازیگر نقش دوم زن از چهاردهمین جشن خانهٔ سینما را در پی داشته‌ است. همچنین سحر دولتشاهی توانست برای بازی در فیلم عصر یخبندان در سی و سومین دورهٔ جشنوارهٔ فیلم فجر و برای بازی در فیلم‌های عرق سرد و چهارراه استانبول در سی و ششمین دورهٔ جشنوارهٔ فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به دست بیاورد. او تا کنون دو بار برندهٔ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده‌ است.

 

منبع:اینستاگرام سحر دولتشاهی و ویکی پدیا

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد