پر بیننده ترین سریال شب عید به علت شیوع ویروس کرونا نیمه تمام ماند و کارگردان این سریال به مخاطبان وعده داد که بعد از اتمام یا کاهش شیوع ویروس کرونا ادامه سریال تولید و پخش خواهد شد. سریال هایی مانند نون خ و پایتخت و البته دورهمی، برنامه هایی بودند که دل مخاطب را شاد و اوقات خالی آن ها را در روزهای قرنطینه پر می کردند و حالا که خبر از اتمام نابهنگام و نیمه کاره به گوش می رسد کمی غیر منطقی به نظر می رشد.​

 

2

 

مخاطبین سریال پایتخت که مردم از سری اول با آن همراه بودند حالا انتظار ادامه فصل ۶ و حتی فصل های بعدی آن را دارند.

اما چه شده که آقای سیروس مقدم چشم را بر مخاطبان خود بسته و از ادامه و حتی پایان دادن به فصل آخر این سریال صرف نظر کرده است؟

جزئیات پایان سریال پایتخت ۶

سیروس مقدم؛ کارگران سریال پایتخت پس از قسمت پایانی این سریال که البته نیمه تمام هم ماند در یک برنامه تلویزیونی از ادامه و پخش ۴ قسمت پایانی آن خبر داد اما حالا با گذشت ۲ ماه خبری از ساخت چند قسمت پایان این سریال نیست!

این درحالی است که سریال نیمه تمام دوم یعنی «نون خ» تصویر برداری خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز کرده است.

اگر قرار بر ضبط ۴ قسمت باقی مانده سریال پایتخت بود باید تاکنون تصویر برداری از سر گرفته می شد…

 

سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت

جزئیات تولید قسمت های پایانی سریال پایتخت ۶

با توجه به اینکه محسن تنابنده یکی از عوامل اصلی سریال پایتخت در پروژه پرکار سینمایی اصغر فرهادی مشغول شده به نظر نمی رسد که کارگران این سریال قصد تصویر برداری قسمت های پایانی پایتخت را داشته باشد.

البته که مخاطبین این سریال دلنشین هرگز انتظار چنین برخوردی از آقای مقدم را ندارند و هنوز هم منتظر پخش ۴ قسمت باقی مانده هستند.

به نظر می رسد با طولانی شدن زمان پیش تولید این سریال موضوع و محتوای آن از ذهن ها خارج شود و اگر قرار بر ادامه باشد آقای مقدم باید لطف خود را کامل و هرچه زودتر تصویر برداری را آغاز کند.

محسن تنابنده و احمد مهرانفر

نه سیروس مقدم در مقام کارگردان، نه الهام غفوری تهیه‌کننده و نه محسن تنابنده به عنوان سرپرست نویسندگان این مجموعه هیچیک خبری درباره ساخت این چهار قسمت مطرح نکرده‌اند. پیش از این تولید چهار قسمت به پایان کرونا نسبت داده شده بود اما در حال حاضر حتی خبری از نگارش و بازنویسی فیلمنامه بر اساس این چند قسمتی که قرار است ساخته شود نیز مطرح نیست.

چندی پیش نیز نسرین نصرتی از بازیگران اصلی این سریال در یک گفتگوی رسانه‌ای اعلام کرد که خبری از قسمت‌های باقی مانده «پایتخت ۶» نیست. با این حال هفته گذشته انتشار یک خبر سینمایی، امیدها برای تولید این قسمت‌های پایانی را با یک سوال جدی مواجه کرد.

 

واکنش الهام غفوری به پایان سریال پایتخت ۶

این هفته اما خبر رسید محسن تنابنده که سهمی جدی در ساخت «پایتخت» داشته و در مقام طراح ، سرپرست نویسندگان و از همه مهم‌تر بازیگر اصلی این مجموعه حضور و همراهی‌اش با این پروژه کلیدی و تعیین‌کننده است، به یک پروژه سینمایی مهم پیوسته است.

نام او در فهرست بازیگران فیلم سینمایی «قهرمان» تازه اصغر فرهادی مطرح شده و همین باعث طرح این گمانه در برخی محافل رسانه‌ای شد آیا این حضور و مشغله‌ای که طبیعتاً پیوستن به پروژه مهمی چون «قهرمان» برای او به همراه دارد، سرنوشت «پایتخت ۶» را دستخوش تغییر در زمان‌بندی خواهد کرد؟ فعلاً همه چیز درباره پایان داستان «نقی» و خانواده «معمولی» در پرحاشیه‌ترین فصل «پایتخت» در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

 

;v_kh

 

بهرام افشاری

بالأخره بعد از چند روز حواشی و بلاتکلیفی، الهام غفوری تهیه‌کننده سریال “پایتخت ۶” اعلام کرد تا زمانی که با تلویزیون قرارداد نبندم نمی‌توانم صحبت کنم. این شرط‌گذاری حاشیه‌ها را بالاتر برد تا سیروس مقدم در گفت‌وگویی رادیویی به تفاهم‌نامه جدیدی اشاره کرد. او گفت: “قرارداد ما ۱۵ قسمتی بود و مطالبه مردم از ما نیازمند تفاهم‌نامه جدیدی است. نه بده‌بستان‌های مالی تمام شده و نه تسویه‌حساب‌ها اتفاق افتاده و همه موکول‌ شده‌اند به این چند قسمت فینالی که گرفته شود.

کارگردان سریال “پایتخت ۶” تأکید کرد: به لحاظ تایمی و تعداد قسمت به آن تعهدی که برای ۱۵ شب عید داشتیم عمل کردیم که اضافه بر سازمان‌اند و باید تفاهم‌نامه‌ جدیدی اتفاق بیفتد.

وعده سیروس مقدم درباره ساخت ادامه فصل ششم پایتخت

تا جائی که اطلاع دارم، مذاکراتِ این تفاهم‌نامه با عزیزان سازمان صداوسیما در جریان است. ان‌شاءالله به زودی به نتیجه می‌رسد و باید قصه جدیدی برایش نوشته شود. زیرا آن فینال به دردمان نمی‌خورد و امکان و شرایط تصویربرداری‌اش فراهم نیست و فینال دیگری به عنوان طلب مردم تقدیم شود. من فکر می کنم ۲ تا ۳ قسمت باشد اما هنوز قطعی نیست.

با پیگیری‌ها مشخص شد که شبکه یک و عوامل سازنده “پایتخت ۶” این روزها جلساتی برگزار کرده‌اند و دنبالِ سرانجام سریال “پایتخت” و بخش‌های جدید “نون.خ” هستند. چرا که هر پروژه‌ای در روال معمول خودش باید پایان‌بندی داشته باشد و تکلیف خودش را با بیننده‌اش مشخص کند. گروه سازنده “پایتخت” به تایم و زمان متعهد بوده‌اند اما باید به محتوا و ساختار داستان هم متعهد باشند.

 

 

منبع:رکنا

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد