اخیراً نامه‌ای از فدراسیون فوتبال به سازمان لیگ ارسال و بر لزوم رعایت مقررات در جذب سرمربی، مربیان و مدیران تیم‌ها تاکید شده است.

در بخشی از نامه فدراسیون آمده است: «اخیراً برخی‌ها باشگاه‌های لیگ برتری بدون توجه به ماده 15 دستورالعمل نظام هماهنگ آموزش و ارتقای مربیان و آیین نامه مسابقات سازمان لیگ اقدام به استفاده از عنوان سرمربی یا مربی برای افرادی می‌کنند که فاقد شرایط لازم برای این عناوین می‌باشند.»

نکته مهم این است که در این نامه تاکید شده از اطلاق عناوین سرمربی یا مربی به افراد فاقد شرایط پرهیز شود.

سازمان لیگ نیز در نامه‌ای خطاب به باشگاه‌های فوتبال و همچنین هیئت‌های استانی شرایط حضور مربیان و مدیران تیم‌های سطح لیگ برتر، لیگ یک، لیگ دو و لیگ سه را طبق ماده 15 دستورالعمل نظام هماهنگ آموزش و ارتقای مربیان به شرح زیر اعلام کرده است:

لیگ برتر:

سرمربی: مدرک پرولایسنس (حرفه‌ای)

مربی: مدرک سطح A آسیا

مربی دروازه‌بانان: مدرک سطح 2 آسیا

مربی بدنساز: مدرک سطح یک یا B آسیا + لیسانس تربیت‌بدنی

مدیر تیم: مدرک مدیریت

غیر از لیگ برتر:

سرمربی: مدرک A آسیا

مربی: مدرک B آسیا

مربی دروازه‌بانان: مدرک سطح 3 آسیا

مربی بدنساز: مدرک سطح 2 آسیا

در پایان این نامه نیز تاکید شده است که از ثبت قرارداد اعضای کادر فنی که فاقد شرایط دستور‌العمل فوق باشند جلوگیری خواهد شد.

به گزارش تسنیم، این نامه روز گذشته از سازمان لیگ به هیئت‌ها و باشگاه‌ها ارسال شده و این در حالی است که برخی‌ از باشگاه‌های لیگ برتری افرادی را به عنوان سرمربی‌ انتخاب کرده‌اند که فاقد مدرک حرفه‌ای یا حتی A آسیا هستند. در سال‌های گذشته نیز فردی که به عنوان سرمربی تیم انتخاب می‌شد و فاقد مدرک لازم بود‌، کارتش به عنوان مربی صادر می‌شد تا در ظاهر قانون دور زده شود ولی امسال در نامه فدراسیون ضمن تاکید بر رعایت مقررات، تاکید شده از اطلاق عناوین سرمربی یا مربی به افراد فاقد شرایط نیز پرهیز شود و این یعنی امسال فردی که هدایت یک تیم لیگ برتری را برعهده دارد و فاقد مدرک پرولایسنس است را نمی‌توان و نباید سرمربی خطاب کرد.

با این شرایط باید دید که واقعاً فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ طبق این دستور‌العمل با تخلفات باشگاه‌ها برخورد می‌کنند یا اینکه مانند سال‌های گذشته چشم‌پوشی در دستور کار قرار می‌گیرد.

در زیر ابتدا تصویر نامه فدراسیون فوتبال به سازمان لیگ و در ادامه تصویر نامه سازمان لیگ به باشگاه‌ها و هیئت‌‌های استانی آمده است:

 

8Wvl2UW7ksDd

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد