به گزارش خبرخوان پلاس : از یکی دو روز قبل از دربی کم‌وبیش در رسانه‌ها و فضای مجازی خوانده شد که مجیدی و گل‌محمدی برای دربی نقشه‌هایی در سر می‌پرورانند و قصد دارند با برخی از تصمیمات خود هواداران و تیم رقیب را سورپرایز کنند. این سورپرایز در پرسپولیس نیمکت‌نشینی کمال کامیابی‌نیا بود. این بازیکن که در چند سال گذشته یکی از ستون‌های پرسپولیس به‌حساب می‌آمد و مربیان حساب ویژه‌ای روی حضورش در ترکیب داشتند با تصمیم یحیی گل‌محمدی در بازی حساس مقابل استقلال به نیمکت ذخیره‌ها دوخته شد تا مشخص شود که خبرهایی در راه است.

قصه از کجا شروع شد؟

طبق اخباری که به‌دست خبرنگار «فرهیختگان» رسیده است، کادرفنی پرسپولیس بر این باور است که بعد از مسجل شدن قهرمانی، کمال با افت چشمگیری مواجه شده و البته با وجود اصرار فراوان کادرفنی به‌حضور پرقدرت بازیکنان در زمین و انجام وظایف محوله از سوی کادرفنی به بازیکنان، اما شماره ۱۱ سرخ‌ها با نوعی بی‌تفاوتی و بی‌انگیزگی در میدان حاضر می‌شده است.

این مدل رفتار از سوی کمال باعث شد تا گل‌محمدی در بازی مقابل ذوب‌آهن در هفته بیست‌وهشتم و لیگ برتر او را در دقیقه ۵۹ از زمین بازی بیرون بکشد و سعید حسین‌پور جوان را که این روزها به مرز پختگی نزدیک شده را به زمین مسابقه بفرستد. هرچند این اتفاق در آن روز اصلا به‌چشم نیامد و همه چیز خیلی طبیعی و عادی پیش رفت، اما این تصمیم یحیی به یک دلخوری برای هافبک دفاعی محبوب پرسپولیس تبدیل شد.

موضوع اختلاف کامیابی‌نیا با گل‌محمدی اما به همان تعویض دقیقه ۵۹ ختم نشد و این موضوع به هفته بیست‌ونهم بازی‌ها و شهر سیرجان هم کشیده شد و اتفاقی که در این بازی رخ داد سرمربی سرخ‌ها را تا مرز انفجار پیش برد. هافبک دفاعی پرسپولیس در این بازی روی یک صحنه معمولی در میانه میدان با تکلی خشن روی پای بازیکن گل‌گهر کارت قرمز مستقیم را از داور بازی دریافت و در دقیقه ۱۵ بازی و در شرایطی که هیچ خطری دروازه پرسپولیس را تهدید نمی‌کرد، تیمش را ۱۰ نفره کرد تا فشار روی تیم یحیی بیشتر شود. پرسپولیس بازی را نباخت اما نزدیکان یحیی می‌گویند او حسابی از بازیکنش شاکی بود.

پایان سلام نظامی در پرسپولیس؟

کامیابی‌نیا در بازی برابر سایپا به‌دلیل محرومیت در ترکیب تیمش حضور نداشت و باز هم سعید حسین‌پور جایگزین این بازیکن در ترکیب شد ولی پیش‌بینی می‌شد که این بازیکن در دیدار برابر استقلال از ابتدا در ترکیب تیمش حضور پیدا کند تا در کنار احمد نوراللهی کمربند دفاعی خط هافبک را محکم‌تر کند، اما در کمال تعجب بعد از اعلام ترکیب پرسپولیسی‌ها در دربی ۹۳ نامی از شماره ۱۱ این تیم در ترکیب دیده نشد. گل‌محمدی به‌دلیل حساسیت‌های این بازی و احتمال اشتباه، سعید حسین‌پور را هم از ابتدا در ترکیب قرار نداد تا احمد نوراللهی به‌عنوان تنها هافبک دفاعی پرسپولیس در میدان حاضر شود و البته یحیی تغییر سیستم بدهد. حالا از گوشه‌وکنار شنیده می‌شود به احتمال خیلی زیاد این اتفاقات را باید به‌منزله پایان سلام‌های نظامی کمال بعد از گلزنی در پرسپولیس بدانیم و همکاری این بازیکن با سرخ‌ها در پایان این فصل به انتها می‌رسد، موضوعی که در روز دربی هیچ‌کدام از معاونان و مدیران سرخ زیر بار آن نرفتند.

اسدی بیاید کمال می‌رود

هرچند قطعا تا روزی که نقل‌وانتقالات در پرسپولیس به قطعیت نرسد، مسئولان این باشگاه زیر بار هیچ‌کدام از اسامی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود نمی‌روند، اما منابع موثق نزدیک به باشگاه پرسپولیس معتقدند که رضا اسدی، هافبک دفاعی تراکتور در لیست یحیی گل‌محمدی حضور دارد و اگر باشگاه موفق شود که رضایت این بازیکن را برای حضور در جمع شاگردان گل‌محمدی جلب کند باید رفتن کامیابی‌نیا را از جمع پرسپولیسی‌ها قطعی بدانیم. سعید حسین‌پور بازیکن جوانی است که یحیی قصد دارد او را در لیگ بیستم حسابی آبدیده کند و بتواند تا چند سال خیال پرسپولیس را از بابت یک هافبک دفاعی مطمئن راحت کند و نوراللهی نیز کماکان گزینه اول یحیی برای خط میانی است.

تنبیه انضباطی یا تغییر سیستم؟

نیمکت‌نشینی کمال در دربی ۹۳ باعث شد تا این موضوع را از چند نفر در باشگاه پرسپولیس پیگیری کنیم که البته همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم جواب قانع‌کننده‌ای نگرفتیم.

یکی از کارمندان باشگاه که کلا همه‌چیز را از ریشه نفی کرد، گفت:

این اتفاق تنها به‌دلیل تغییر سیستم توسط یحیی رخ داده و هیچ اختلافی بین سرمربی و کمال وجود ندارد. یحیی قصد داشته در این بازی تیمش را هجومی‌تر به میدان بفرستد و به همین جهت یک هافبک دفاعی را از تیمش کم کرده و صلاح بر این بوده که نوراللهی آن یک هافبک دفاعی ثابت تیم باشد.

اما یکی دیگر از معاونان باشگاه نظر دیگری در این خصوص داشت. او که نمی‌خواست نامش برده شود به «فرهیختگان» گفت:

سرمربی تیم بابت اتفاقات رخ داده در بازی برابر گل‌گهر کمی از رفتار غیرحرفه‌ای بازیکن ناراحت و معتقد بود که او نباید در آن دقایق ابتدایی تیمش را ۱۰ نفره می‌کرد. شاید این نیمکت‌نشینی برای این بوده که این بازیکن متوجه اشتباهش شود و به‌نوعی تنبیه یحیی بوده باشد.

 منبع خبر : پارس فوتبال

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد