در ادامه مسابقات آزاد بین‌المللی مصر، مرحله مقدماتی تپانچه بادی آقایان با حضور ۷۲ تیرانداز پیگیری شد که در پایان جواد فروغی با کسب امتیاز ۵۸۹ توانست به عنوان نفر اول راهی فینال شود. همچنین وحید گلخندان دیگر تیرانداز کشورمان با امتیاز ۵۷۹ به عنوان نفر دوم فینالیست شد.

دو نماینده دیگر ایران نیز امیر جوهری‌خو و چنگیز مسیب‌زاده با امتیاز ۵۷۱ و ۵۶۹ به ترتیب با قرار گرفتن در جایگاه سیزدهم و شانزدهم به کار خود پایان دادند.

محسن نصر اصفهانی، مربی تیم ملی تپانچه ایران در این باره اظهار داشت: کسب امتیاز شگفت‌انگیز ۵۸۹ جواد فروغی و ارتقاء رکورد کشوری وی بسیار امیدوارکننده است. پیش از این رکورد کشور با امتیاز ۵۸۸ توسط سیدمهدی موسوی در مسابقات داخلی ثبت شده بود.

او در پایان خاطرنشان کرد: هانیه رستمیان به دلیل اشکال فنی در سلاح خود از حضور در این رقابت‌ها انصراف داد که با تمهیدات انجام شده این سلاح در آینده ای نزدیک به روز خواهد شد.

فینال رشته تپانچه بادی با حضور نمایندگان ایران دو نماینده، عربستان، دو نماینده، مصر و ویتنام (دو نماینده) فردا ۲۱ آذر همزمان با فینال تفنگ بادی آقایان و بانوان برگزار می‌شود. چهار تیرانداز ایرانی در ماده تفنگ بادی هم به فینال رسیده‌اند.

به گزارش ایسنا، هانیه رستمیان، تیرانداز المپیکی ایران، در چندین مسابقه آنلاین به دلیل اشکال فنی در سلاحش به نتیجه دلخواه نرسیده است.

مسابقات آزاد تیراندازی بین‌المللی مصر از ۱۹ تا ۲۱ آذرماه در رشته‌های تفنگ و تپانچه بادی آقایان و بانوان با حضور ۲۲۰ ورزشکار از ۱۷ کشور دنیا به صورت آنلاین در حال برگزاری است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد