به گزارش خبرخوان پلاس ؛ استقلالی ها هنوز داشتند برد دربی را «مزه مزه» می کردند و بعد از 2 سال و 6 ماه ناکامی در این بازی حیثیتی برای هواداران حریف کری می خواندند که عصر روز پنجشنبه شوکی عظیم به آنها وارد شد.

فرهاد مجیدی کمتر از 24 ساعت بعد از پیروزی در دربی به دلیل اعتراض به نحوه مدیریت در باشگاه استقلال از سمت خود کناره گیری کرد. سرمربی جوان استقلال درحالی این تصمیم را گرفت که تیم تحت هدایت او باید کمتر از یک هفته دیگر در فینال جام حذفی به میدان برود. مجیدی که  در دی ماه سال گذشته تیمی پر از حاشیه و بحران زده را که شوکه از جدایی نابهنگام سرمربی ایتالیایی خود بود، تحویل گرفت با وجود مصدومیت های پی در پی ستاره های تیمش و بحران کرونا، کشتی استقلال را به ساحل نجات رساند و به وعده ای که به هواداران تیمش داده بود یعنی نایب قهرمانی در لیگ برتر عمل کرد. تیم او در جام حذفی هم توانست سپاهان تحت هدایت ژنرال سابق آبی ها و آلترناتیو فعلی خودش را شکست دهد و به نیمه نهایی برسد.

از بخت بد یا شاید خوب مجیدی، استقلال در نیمه نهایی باید به مصاف حریف قدیمی خود که از قضا قهرمان لیگ و آماده ترین تیم فعلی فوتبال ایران است، می رفت اما مجیدی توانست از بازی بزرگ سربلند بیرون بیاید و در آستانه تحقق دومین وعده خود به هواداران استقلال یعنی فتح جام حذفی قرار بگیرد اما انگار برد در دربی بهانه ای شد برای مجیدی تا دلخوری های انباشته شده اش در ماههای اخیر را بروز دهد و از استعفا و رفتن بگوید. او دلخور بود چون درست در روزهایی که داشت شاگردانش را برای برد در دربی و نترسیدن از پرسپولیس آماده می کرد خبر رسید که مدیرعامل باشگاه برای مذاکره با سرمربی قبلی که استقلال را در برهه ای حساس رها کرده و رفته بود، به سرزمین چکمه ها سفر کرده است.

تلاش باشگاه برای تکذیب این خبر کافی نبود و مجیدی 24 ساعت بعد از پیروزی در دربی 93 مثل انبار باروت منفجر شد و با استعفایش همه اخبار فوتبال ایران را تحت تاثیر خود قرار داد.البته عمر این استعفا یک روز بود و اصرار دستیاران و شاگردان مجیدی باعث شد او قبول کند همچنان سرمربی استقلال بماند اما فقط تا فینال جام حذفی! 

 

درست خواندید.فرهاد مجیدی به همکارانش و بازیکنان استقلال گفته فقط تا فینال جام حذفی روی نیمکت استقلال می نشیند و فارغ از هر نتیجه ای که در این دیدار رقم بخورد او دیگر سرمربی تیم محبوبش نخواهد بود.مجیدی حتی از واسطه هایی که میان خودش و مدیرعامل استقلال قرار دارند هم خواسته به احمد سعادتمند خبر دهند که بازی با تراکتور در فینال حذفی آخرین حضورش روی نیمکت استقلال خواهد بود.

مجیدی که در اولین تجربه سرمربیگری اش روزهای تلخ و شیرین زیادی را پشت سر گذاشته، تا همین جای کار هم با استعفای ناگهانی خود هواداران استقلال و شاگردانش را شوکه کرده اما این تصمیم او که فقط تا فینال جام حذفی سرمربی استقلال می ماند مثل تیغی دولبه برای استقلال است.

اعلام تصمیم جدایی فرهاد از استقلال هم می تواند انگیزه را در بازیکنان استقلال پررنگ تر کند و باعث شود آنها که رابطه بسیار خوبی هم با سرمربی تیم شان دارند برای قهرمانی در جام حذفی به هر آب و آتشی بزنند هم می تواند عکس این ماجرا را رقم بزند.قطعی بودن جدایی فرهاد از استقلال بعد از بازی با تراکتور ممکن است شاگردان او را بی انگیزه کند و باعث بی تفاوتی آنها نسبت به سرنوشت استقلال در جام حذفی شود.

به نظر می رسد بهتر بود که فرهاد مجیدی تصمیمش برای جدایی از استقلال بعد از بازی با تراکتور را علنی نمی کرد تا شاگردانش مثل بازی دربی همچنان با روحیه و انگیزه بالا در زمین حاضر شوند اما حالا مجیدی کار دشواری برای بازگرداندن اتحاد و یکدلی به اردوی آبی ها دارد.البته او در مدت 8ماه حضورش در استقلال نشان داده از پس کارهای سخت برمی آید.

منبع :برنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد