به گزارش خبرخوان پلاس سامان آقازمانی به بحث در مورد شکست سرخپوشان تهرانی در دیدار مقابل استقلال و تحلیل شرایط فعلی پرسپولیس پرداخت که صحبت‌هایش را می‌خوانید:

ناهماهنگی کار دست پرسپولیس داد

در دربی جام حذفی، استقلال خیلی بهتر بازی را شروع کرد و توانست به گل برسد و پرسپولیس متاسفانه ناهماهنگ بود. بازیکنان ما  نتوانستند خودشان را پیدا کنند اما شرایط پرسپولیس بعد از یک تعویض زودهنگام و ورود کمال کامیابی‌نیا، کمی بهتر شد.

پرسپولیس در پرس مشکل داشت

استقلال توانست با تک گل مهدی قایدی در نیمه اول برنده به رختکن برود. در نیمه اول، پرسپولیس در پرس از کنار زمین مشکل داشت که با تعویض محمد نادری و ورود او به زمین، شرایط بهتر شد و شاگردان یحیی گل‌محمدی توانستند بازی را به تساوی بکشانند. پرسپولیس توانست نیمه دوم مالکیت توپ را به سود خودش کند، گل هم به ثمر برساند اما نتوانست داشته‌های خود را حفظ کرده و بازی را در وقت‌های قانونی با برد پشت سر بگذارد.

آبی‌ها از ضعف قرمزها استفاده کردند

بازیکنان استقلال لیگ را از دست داده بودند و به همین خاطر در زمین بازی، تلاش مضاعفی می‌کردند تا حتما دربی را ببرند. از آن جایی که پرسپولیس در دقایق پایانی از حریفش جلو بود، بازیکنانش به نوعی بازی را تمام شده دیدند و آبی‌ها نیز از این ضعف بهترین استفاده را کردند.

در وقت‌های اضافه هم استقلال برتر بود

در وقت‌های اضافه بازی، استقلال دوباره تیم برتر میدان بود. وریا غفوری و میلاد زکی‌پور باسانترهای خود، به پرسپولیس فشار آوردند اما تلاش‌شان سرانجامی نداشت. هیچ کدام از دو تیم نتوانستند در وقت‌های اضافی به کارشان پایان دهند. هر دو می‌خواستند برنده بازی باشند و هیچ‌کس دوست نداشت شکست بخورد. به همین خاطر رقابت دو تیم با احتیاط زیادی همراه بود.

جای خالی هوادارن

با اینکه دربی، خودش به اندازه کافی جذاب بود اما حضور تماشاگر می‌توانست این دیدار را جذاب‌تر کند. جای هواداران دو تیم خالی بود.

خستگی را در چشمان نوراللهی دیدم

من احساس می‌کنم هنگام زدن ضربات پنالتی، بازیکنان پرسپولیس کاملا خسته بودند. خستگی را از چشمان احمد نوراللهی خواندم. متاسفانه همین امر باعث شد تا ضربه خیلی آرامی به توپ بزند. استقلال شروع خوبی در ضربات پنالتی داشت و پنالتی‌زنان این تیم خوب و حرفه‌ای پنالتی زدند.

به جای اوساگونا بی‌کیفیت بازیکن بااستعداد بیاورید‌

من یک گله دارم؛ با وجود بازیکنان مستعدی که در فوتبال کشورمان داریم، نمی‌دانم چرا بازیکنان بی‌کیفیت خارجی مثل اوساگونا به تیم‌های بزرگ ایران می‌آیند؟ متاسفانه دلال‌های ما هنوز در این فوتبال هستند و دست‌شان کوتاه نشده. آنها حتی مدیرعامل عوض می‌کنند و در ساختار هیئت مدیره باشگاه‌ها نیز دست دارند. همین رفتارها باعث شده فوتبال ما به چالش بدی کشیده شود. موضوع زمینه‌ساز بیرون ماندن بازیکنان شایسته فوتبال ایران شده است.

امسال حتما بازی می‌کنم

در حال حاضر مشغول بررسی پیشنهاداتم برای فصل آینده هستم. اوایل فصل گذشته قرار بود در پارس‌جنوبی جم بازی کنم و از آن طرف می‌توانستم در سایپا حضور داشته باشم اما نقل و انتقالات بسته شد. باید ببینیم امسال شرایط چطور پیش می‌رود.

پرسپولیس در نقل و انتقالات باید دو هدف داشته باشد

به نظرم پرسپولیس باید در فصل نقل و انتقالات دو هدف را دنبال کند؛ اول اینکه بازیکنان فعلی را حفظ کنند و در وهله دوم، بازیکنان مدنظر کادرفنی به طور کامل جذب شوند. یکسری از بازیکنان جدید قطعی شده‌اند و یکسری هم این طور به گوش می‌رسد که قرار است بیایند. من با حامد لک و عیسی آل‌کثیر هم‌تیمی بودم و می‌دانم که هر دو نفر مستعد هستند. آل‌کثیر بازیکن خوبی و باید به دور از حواشی به فکر بازی کردن باشد. امیدوارم بتواند فصل موفقیت‌آمیزی برای خود بسازد. سعید آقایی و احسان پهلوان هم به پرسپولیس آمده‌اند و میلاد سرلک هم احتمالا می‌آید.  امیدوارم همه آنها به پرسپولیس کمک کنند.

شرایط باعث می‌شود بازیکن از نام بزرگ پرسپولیس بگذرد

در پرسپولیس بحث سوء مدیریت وجود دارد و چون مدیریت باشگاه جایگاه محکمی ندارد، تصمیمات درستی اتخاذ نمی‌شود. مثلا در زمان مدیریت محمدحسن انصاری‌فرد، در قرارداد پنج نفر بندی گذاشته شد که بتوانند در پایان فصل بدون اجازه باشگاه از پرسپولیس جدا شوند. به بازیکنان حق می‌دهم که به فکر قراردادهای مالی بهتری باشند زیرا عمر حرفه‌ای در فوتبال بسیار کوتاه است و باید از فرصت‌ها استفاده کنند. البته در ایران باشگاهی بهتر از استقلال و پرسپولیس وجود ندارد اما گاهی شرایطی پیش می‌آید که باعث می‌شود بازیکن جدا شود و از نام بزرگ پرسپولیس بگذرد.

ترابی و علیپور باید جدا می‌شدند!

مهدی ترابی باید از پرسپولیس جدا می‌شد؛ البته امیدوارم که بتواند برای زندگی حرفه‌ای خود تصمیمات درستی بگیرد و در تیم‌های اروپایی بازی کند. همین‌طور علی علیپور هم باید به پیشنهادات خوب خود برسد. این بازیکنان چهار بار برای تیم قهرمانی آورده‌اند که دست‌شان درد نکند و امیدوارم همیشه موفق باشند.

اگر یحیی برود قهرمانی را به او نسبت نمی‌دهند!

هر مربی که قهرمانی می‌آورد و کارنامه خوبی دارد، مشتریان زیادی را به سمت خود می‌کشاند. برای همین به یحیی گل‌محمدی هم پیشنهادات خوبی شده است. یحیی خیلی صبر کرد تا به پرسپولیس بازگردد و حالا اگر به یکی از این پیشنهادات جواب مثبت بدهد و از تیم برود، قهرمانی را به پای این مربی نمی‌نویسند زیرا از نیم‌فصل به پرسپولیس اضافه شد‌.

هواداران صبور باشند

از هواداران پرسپولیس می‌خواهم صبور باشند و اجازه بدهند کادرفنی و مدیریتی به کارهای این تیم رسیدگی کنند. امیدوارم کسانی که در رأس پرسپولیس هستند کاری کنند آرامش به باشگاه پرسپولیس برگردد.

منبع :پارس فوتبال

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد